Ali Yalçın'dan işçi toplu sözleşmesindeki uzlaşmaya dair açıklama

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın, işçi toplu sözleşmesinde varılan uzlaşmayı olumlu bulduklarını belirtti.

Ali Yalçın'dan işçi toplu sözleşmesindeki uzlaşmaya dair açıklama

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın, işçi toplu sözleşmesinde varılan uzlaşmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Yalçın "Kamu Görevlileri 6.Dönem Toplu Sözleşme sonucunda da gerçekleşmesini umuyor" dedi.

İşte Ali Yalçın'ın açıklaması:

  

1-Kamu işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesinde Türk-İş/Hak-İş ile Kamu İşvereni arasında uzlaşmaya varılması ve toplu iş sözleşmesi imzalanmasını olumlu buluyor, toplu iş sözleşmesinin hayırlar ve bereket getirmesini temenni ediyorum...

2- Kamu işçileri toplu pazarlığında imzayla sonuçlanma durumunun; Kamu Görevlileri 6.Dönem Toplu Sözleşme sonucunda da gerçekleşmesini umuyor, Kamu İşvereninden uzlaşma ve imza temelli yaklaşımını sürdürme iradesini yarın sunacağı teklifle ortaya koymasını bekliyoruz.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

NE OLDU?

Hükümet ile Türk-İş ve Hak-İş arasında 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü ile ilgili 31 Mayıs'ta başlayan pazarlık görüşmeleri sonuçlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin toplantıda , "Taşerondan kadroya geçenlerin büyük çoğunluğunu oluşturduğu ve asgari ücret düzeyinde maaş alan işçi ücretlerine aylık 500 TL seyyanen zam yaptık. Bunların sayısı 315 bindir. 4 bin 100 lira oldu. Bu seyyanen yapılan en büyük zam oldu.

Kamudaki işçilerin taban ücreti 4 bin 100 liraya yükseltildi. Ücretlere 2021-2022'nin ilk 6 ayı için yüzde 12, diğer 6 aylar için yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapıldı" dedi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşir
hemşir - 3 ay Önce

polisi bizden fazla maaş alır 7400 tl maaş askerlik yok herşey indirimli erken emeklilik ,zabıtası bizden fazla 6300 tl ,bekçisi bizden fazla alır 5400 tl 3 güne bir işe git ,öğretmeni bizden fazla maaş alır 6800 tl kamuda en az çalışıp en fazla maaş alırlar yılın yarsını tatil yaparlarv herşeyden görevli ücreti alırlar haftada 15 saat çalışırlar .askeri uzman çavusu 6000 tl astsubayı 9000tl erken emeklilik oyak emeklilik 300 milyon herşey indirimli vbvb kısaca say say bitmiyor şimdi de taşeron işçiler bizleri maaş olarak geçtiler bu meslek yapılmaz kardeşim gidin ne yaprsanız yapın ama sağlıkçı hemşire sağlık teknisyenli yapmayın

Hani nerede adalet ulan fakir bir ailenin çocuğu olarak üniversitesite hazırlan kazan gurbete git Hacettepe üniversitesin de hemşirelik oku 4 yıl makarna melemene talim et orada burada sürün kalacak yer vbvb sonra gel kpss hazırlan atan kör itin öldüğü yere gurbete gel gör ki taserondan vasıfsız işçiden siyasi torpille hiç zahmetetmeden masa basına oturan taserondan daha düşük maaş al hiç bir sorumluluğu olmayan getir götür işi yapan ya paspas atan ya kayıt yapan biriyle torpille ise girmiş ortaokul mezunu ola lise mezunu olan yada üniversitesi bitirsin hiç farketmez gel biz hemsirelerden hemsirelerden daha yüksek maaş al adalet ve kalkinma bu mudur biz alıyoruz 4100 TL maaş emekliliğe yansiman verdikleri sabiti de eklersek hepsi dahil 5400 TL taşeron ocakta ayında 4500 TL alacak yediye yol parası yemek parası fazla mesailerle bizlerden daha çok maaş alacaklar ben bu işin içine ederim arkadaşım

kardeşim biz sağlık çalışanlarına seyyanen maaşlara zam yapılmadıktan sonra hepsi boş isterse yüzde 20 zam versinler memurlara hiç farketmez önce bizlerin rezil maaşlarını arttırsınlar 4000 tl maaş alıyoruz yüzde 20 zam gelse ney gelmese ney adam alıyor 7000 tl zam alınca aradaki fark daha da artıyor kardeşim adama zam olarak 600 tl geliyor biz sağlıkçılara 250 tl geliyor çok maaşa çok yansıyor düşük maaşa düşük yansıyor önce bunu bir haledin yahu

Şu rezilliği bakın ya can teslim ettiğiniz hayat teslim ettiğiniz hasta teslim ettiğiniz eller hemsireler sağlık çalışanları elinde paspas olan ,kayıt yapan ,vbvb mesleklerden daha düşük maaş alır hale geldi hiç bir sorumluluğu olmayan meslekler daha fazla maaş alıyor okumayan siyasi torpille hastanelerde çalışan taşeron işçiler kadrolu memurlardan daha fazla maaş alıyor

yeter ulan yeter bir sağlık teknisyeni hemşire bir meslek adı altında 4 mesleği icra ediyor ama aldığı maaş taşerondan bile düşük sağlıkçı olarak gece gündüz tedavilerle uğraş,refakatçi olarak yemek yedir üsütünü değiştir vbvb,hasta bakıcı olarak altını bokunu temizle yıka sil yatagını yap vbvb ,sekreter olarak kayıt yap evrak işleriyle uğraş malzeme düş ordür yaz vbvb bu rezilleği artık kim dur diyecek .

mehmet02
mehmet02 - 3 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

hakkı arayan
hakkı arayan @mehmet02 - 3 ay Önce

malesef ülke bu kadar adeletli.

TAŞERON İÇÇİNİN DURUMU BİZDEN MADDİ MANEVİ İYİ ALİ BEY ALİ BEY SES VER ALİ BEY.İLK OKUL MEZUNU İŞÇİ ÜNİVERSİTE MEZUNU YHS ALLAH SORSUN.
TAŞERON İÇÇİNİN DURUMU BİZDEN MADDİ MANEVİ İYİ ALİ BEY ALİ BEY SES VER ALİ BEY.İLK OKUL MEZUNU İŞÇİ ÜNİVERSİTE MEZUNU YHS ALLAH SORSUN. - 3 ay Önce

HERKES OLMUŞ ADALET TİMSALİ EY AHALİ ,EY CEMAATİ MÜSLİMİN,EY MİLLETİM DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN.HAK HUKUK YEMEYİN.TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI.YÜZDELİK ZAM VERİLMESİDE ADALET DEĞİLKİ.BİZ 2351 VHKİ SINAV KAZANDIK SINAVLA ATANMADIK.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR.BİZ EN DÜŞÜK ZAMMI ALMAYADA MAHKUMUZ NEDEN EK GÖSTERGEMİZ YOK YAN ÖDEMEMİZ YOK.ALLAH SORSUN.

SENİN BELEŞ ATATIĞIN MÜDÜRLER VARYA O TAŞERON İŞÇİYE ŞURADAN KALK ŞURAYA OTUR DİYEMİYOR AMA BİZLERE MOBİNGİN AĞA BABASINI UYGULUYOR.ALLAH TOPUNUN BELASINI VERSİN AMİN İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER