Aile Sağlığı Çalışanlarının Ek Ödemeleri Haftaya Yapılacak

Aile Sağlığı Çalışanlarının Ek Ödemeleri Haftaya Yapılacak

Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan ile Sağlık-Sen Bakanlık Şube Başkanı Tahir Eren ve Yönetim Kurulu üyeleri, Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Uzm.Dr. Muhammet Çömçe'yi ziyaret etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ziyarette aile sağlığı merkezlerinde görev yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına yönelik verilmesi planlanan ancak gecikme yaşanan ek ödemeler konusu görüşüldü.

Görüşmede, planlanan ödemelerde gecikme yaşandığını belirten Genel Sekreter Baki; "Görevlerini aksatmadan, fedakarca yerine getiren sağlık çalışanlarına emeklerinin karşılığı verilirken bir aksama yaşanmaması gerekiyor "dedi. Konu ile ilgili birçok defa görüşüldüğüne dikkat çekerek "Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının bu ek ödeme sorunu için defaatle görüşmeler yaptık, mücadele ettik, artık sonuç almak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Çömçe ise, aile hekimliği sisteminde ilk kez böyle bir ödemenin yapılıyor olmasından dolayı oluşan sistemsel sorunun giderildiğini belirterek "Ödemeler, önümüzdeki hafta içerisinde aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının hesaplarına gönderilecektir" dedi.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadece biri
Sadece biri - 6 ay Önce

Sağlık sen görüşünce oldu die haber yaptın eline ne geçti admin toplu sözleşmelerde kaç seferdir sağlık çalışanını masada satan genel başkan maaş zammını %80lere getiren kim

SADECE MAAŞ İSTİYORUZ
SADECE MAAŞ İSTİYORUZ @Sadece biri - 6 ay Önce

MAAŞ + DÖNER SERMAYE SABİTİ + PERFORMANS gibi bir zulüm bitsin!

BİZ DE DİĞER MEMURLAR GİBİ SADECE İNSANCA YAŞANABİLECEGİMİZ MAAŞ İSTİYORUZ.

SAĞLIKSEN DUY SESİMİZİ!

sene
sene - 6 ay Önce

Konya şehir hastanesi de nöbet ve ek ödemeleri ödemedi. Ağustos ayından nöbet alamayanlar var.

Sağlık Mil Sen
Sağlık Mil Sen - 6 ay Önce

DEŞİFRE OLDUNUZ!

16.10.2020 tarihli Aile Hekimleri ve Aile Sağlık Çalışanlarına ek ödeme yazımızın ardından bugün Sağlık Mil-Sen Genel Başkanımız iki yardımcısı ile birlikte konunun takibi için Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirmiştir.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Idari ve Mali İşler Başkanımız Sayın Nebi ŞAHİNLİ ve bakanlık ekiplerinin samimi misafirperverliği ve başkanlarımız ile birlikte durum değerlendirmesi yaparak, süreçteki tıkanıklıklara birlikte müdahil olmuşlardır. Müjdeli haberleri de hem biz il temsilcilerine bildirmiş ve sosyal medya hesaplarında paylaşmışlardır. Buraya kadar herşey güzel ve emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Ancak süreçle ilgili bakanlıktaki malum sendika muhbirleri durumu başkanlarına bildirince; gün boyu ortalıkta görünmeyen sağlık sen sendika yöneticileri, hem sahada hemde sosyal medyada bizim aktif çalışmalarımızı görüp duyunca soluğu Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü' nde almışlardır. Olayların gelişimini alttaki fotoğraf ve paylaşımların saatine bakarak değerlendirebilirsiniz.

Bu zamana kadar devletimizin, milletimizin ve bakanlığımızın bizlere verdiği hakları bakanlıktaki habercileriniz sayesinde kazanımmış gibi reklam yapıyordunuz. Bugün artık deşifre oldunuz.

Ne demiştik:
Ey Yetkili! Sendika biz çalışacağız ve rezidanslarınızdan çıkarıp SİZLERİDE ÇALIŞTIRACAĞIZ.

Sağlık Mil-Sen

Fatih
Fatih - 6 ay Önce

Hangi ek ödemeden bahsediyorlar bu iş ekip işi ise yeri geldi evde bakım aracı ile hastalara ilaç yetistirdik yeri geldi risk alarak numuneleri halksagligina ulaştırdık yeri geldi danismada nöbet tuttuk amaaaa ek ödeme olunca sizler gih sinifindasiniz yıllık izinler iptal olunca herkesi kapsiyorda paraya gelince bizler neden alamıyoruz sizin adalet anlayisiniz bumudur Allah sorsun birde pozitif çıkanlara 14 gün karantina izole olun deniyor temaslı riskli olanlarda 14 gün karantinaya alınması gerekirken ne hikmetse hastaneler maske ile kurumda çalışabilirsiniz mantığını kim yapıyor bakanlık böyle bir madde mi ekledi yoksa alt tabakaya gelene kadar yazılar mutasyona mi uğradı çok merak ediyoruz hem riskli olacaz sosyal hayatınız kisitlanacak cezası 3150 TL olacak hemde gelip kurumda çalışacaz nasıl oluyor bu iş nasıl iş arkadas nasıl bir kurum dur anlamadık gitti filyasyon ekibinde yer alanlar mağdur bizi geçtik saglikci arkadaşlar a yazık günah değil mi bir doktor kasesi ile pandemiden dolayı 18 bin para verilen hekim acep ne iş yapmista bu parayı layık görmüş asıl işi yapan sağlıkçı arkadaşlarımız o rsikin içinde tatmin edici para alamamıştır 18000 TL bir kişiye verilmesi hakmidir 500 TL dagitilsa personel başı o da 52 kişinin hakkını sen bir kisiye alda zikkimlan diyorsun vaybeeeeee qdaletiniz hukukunuz süslü laflariniz batsın ne Allah'ın izni ile şu son gelen yasaklar bir kalksın başka kuruma geçmek için elimizden geleni yapacağız başka kuruma gececegiz kurtulalım

samet
samet - 6 ay Önce

habere bak habere sanki sağlık sen aile hekimliği çalışanlarına ek ödeme olmasını sağladı.. bugüne kadar ne yapmış ne etmiş 3.5 lar:)

2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM.
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM. - 5 ay Önce

BRAVO SAYIN BAŞKAN 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞI HALDE NEDEN ONLARLA İLGİLİ GİRİŞİM YAPIP SONUÇ ALMADINIZ.BEYAZ ÖNLÜKLÜLER SİZİ CENNETE GÖTÜRECEK.UNUTMAYIN YARDIMCI HİZMETLERİN AHIDA SİZİN ÜSTÜNÜZE AĞIR YÜK SAYIN BAŞKAN.

SIRADAKİ HABER