2.Büyük Sendika: Sağlıkta Mülakat Kabul Edilemez

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen olarak kamuda içinde mülakat olan her sınava karşı çıktık. Çünkü bu tür sınavların esas amacı ülkemizde torpil adam kayırma v.b işler için uydurulan mevzuat düzenlemesi olmalarıdır.

2.Büyük Sendika: Sağlıkta Mülakat Kabul Edilemez

Bu nedenle yapılan her sözlü sınav kul hakkının yendiği, vebal alındığı ve insanların mağdur edildiği bir uygulamaya dönüşmüştür. 

En son Sağlık Bakanlığı’nın şube müdürlüğü kadrosu ile ilgili olarak yaptığı sözlü sınav sonucunda yazılı sınavın Türkiye birincisinin sözlü sınavda başarısız sayılarak elendiğini hatırlıyor ve kaygılanıyoruz.

Görevde yükselme sınavından sonra Sağlık Bakanlığı personel alımlarında da sözlü sınav uygulamasını yürürlüğe koymak istemektedir.

Özellikle geçtiğimiz ay açıklanan 29 Bin 600 personel alımı için hala ilana çıkılmaması da bu durumu ifade eden bir gelişmelidir. 

Biz adalet, liyakat ve ehliyet dedikçe kamu bürokrasisin ısrarla bunları tarumar edecek düzenlemelerin peşinde koşması ülkemizin hayrına değildir.  Sistemi tamamen kokuşmuş bir hale getirecek düzenlemelerin esas alınmasını anlamak mümkün değildir.

Sayın Bakandan Beklentimiz,

Sağlık Bakanlığı personel alımında sözlü sınavın hayata geçirmemesidir. Bu düzenlemeyi taslak halinde iken rafa kaldırmasıdır.

Önder KAHVECİ

Genel Başkan

Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
protesto
protesto - 1 hafta Önce

eger bır protesto olacaksa bu sadece mulakat ıcın degıl saglıkta tum torpıl yapan ve yaptıranlar ıcın olmalı

Dadaş
Dadaş - 1 hafta Önce

Sagliksen gen.baş. yrd bakanlıkta göreve atandı. Bunuda söylesenize. Nerde eşitlik. Sendikal ayrımcılığı tepede bile yapıyorsunuz. ..

Vatandas
Vatandas - 1 hafta Önce

Sonuna kadar haklısınız başkanım. Kul hakkını kimsenin yemesine kapı aralayacak uygulamaya yol açılmamalı.

hayalkırıklığı
hayalkırıklığı - 1 hafta Önce

BİRİLERİ BU PARTİYİ BİTİRMEK İSTİYOR. UYAN EYY REİS

SELİMCAN
SELİMCAN - 1 hafta Önce

BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜRLER. SAYGILARIMLA.

aynur
aynur - 1 hafta Önce

GYS İçinde aynı açıklamaları bekliyoruz.

MEHMET02
MEHMET02 - 1 hafta Önce

SENDİKA ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYOR NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." On dört yıl oldu bir gelişme yok

V.H.K.İ
V.H.K.İ - 1 hafta Önce

MÜLAKAT OLSA NE OLUR, SINAV YAPILMADIKTAN SONRA, SENDİKA SINAVIN YAPILMAMASINA DEĞİL DE MÜLAKATA TAKILMIŞ. NE SÖYLEYEYİM BİLEMEDİM.. (


SIRADAKİ HABER