Yerden Göğe 112

Yerden Göğe 112

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut Teknofest’te…

Ülkemiz acil sağlık hizmetleri alanında dünyadaki birçok ülkenin önünde yer alıyor. Vatandaşlarımızın sağlığı için kullanılan son teknoloji ürünü araçlarımız Teknofest ziyaretçileri ile buluştu.

Ambulans uçak ve helikopter ambulansın yanı sıra Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından kullanılan ve tüm arazi şartlarına uygun 4x4 öncü keşif aracı, ağır hizmet tipi ambulans, arama kurtarma operasyonlarına destek veren drone ve teknolojik donanıma sahip haberleşme aracı festivalin sağlık alanında yerini aldı.

Keşif aracı olarak kullanılan drone ise aynı zamanda arama kurtarma operasyonlarında yaralılara su ve ilkyardım malzemelerini taşıyabiliyor.

Sağlık Bakanlığı ayrıca festival alanının tüm acil sağlık hizmetini karşılıyor. Acil sağlık ihtiyaçları ve ilk müdahale için kurulan toplam 16 yataklı 2 sağlık çadırında 70 sağlık personeli görev yaptı. Ayrıca festival boyunca 1 helikopter ve 20 kara ambulansı ihtiyaç halinde hizmet verdi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
112 Üniversitesi
112 Üniversitesi - 9 ay Önce

Zamanı geldi, yıllarımı geçirdiğim, her yerinde çalıştığım, kendi içinde fakülte olan ve en zor görevlerden birinin yapıldığı kurumumuzun fakülte seviyesinde teknik, sağlık, yazılım, donanımcı ve eğitimci yetiştirmek için akademik alana da geçmesi çok iyi olur.

Hademeatt
Hademeatt - 9 ay Önce

112 yi bu adamda düzeltemezse kapatın gitsin

SIRADAKİ HABER