YENİ- Temmuz Zamlı Nöbet Ücretleri

YENİ- Temmuz Zamlı Nöbet Ücretleri

Sağlık Çalışanlarının 1 Temmuz 2020 itibaren hak ettikleri  zamlı nöbet ücretleri aşağıdaki tablodan verilmiştir. 

Yataklı tedavi kurumları, seyyar hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetlerinde haftalık çalışma süresi dışında nöbet (normal, acil veya branş nöbeti) tutan personele (memur ve sözleşmeli personel), tuttukları nöbet karşılığında “Nöbet Ücreti” ödenebiliyor.

Ayrıca, üniversitelerin yataklı tedavi kurumlarında tıpta uzmanlık öğrenimi yapanlar ile yataklı tedavi kurumlarında çalışan ve tıpta ve diş tabipliğinde yabancı uyruklu kontenjanında uzmanlık eğitimi yapmakta olanlar da nöbet karşılığı ücret alabiliyor.

Personelin tuttuğu nöbet süresinin izinle karşılanmayan her 1 saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirlenmiş olan gösterge rakamının aylık katsayısıyla çarpımı suretiyle bulunan tutarda nöbet ücret ödeniyor. Nöbet ücreti ödenebilmesi için personelin kesintisiz en az 6 saat nöbet tutması gerekmekte olup, aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde ayda en çok 60 saat için ve diğer yerlerde ise ayda en çok 130 saat için nöbet ücreti ödenebiliyor. Öte yandan yoğun bakım, acil servis, diyaliz ve ameliyathane hizmetleri ile 112 acil sağlık hizmetlerindeki nöbetler karşılığında ücret %50 artırımlı ödeniyor. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 16:21

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 3 ay Önce

130 saat fazla mesai 2691 TL iyi para.

Acilci
Acilci - 3 ay Önce

Covid sürecinde hep zarar ettik, tavandan deyip fazla mesaileri öldürdüler, doktor bakanı yine doktora yaradı!

Attci
Attci @Acilci - 3 ay Önce

Nasıl zarar ettiniz ? Sağlığa borsa gibi para mı yatırdınız ? Eviniz arabanız tüm mal varlığınız elinizden mi alındı ?

Saglikci
Saglikci - 3 ay Önce

Nöbet parası kaldimikiii

Sağlıkçi
Sağlıkçi @Saglikci - 3 ay Önce

Yedin mi parayı alkol-kumar falan mı oynuyorsun ?

ÇANAKKALE- ANKARA
ÇANAKKALE- ANKARA - 3 ay Önce

Tebrikler beyler. pandemi,pundemi,karpuz,armut,HIYAR dediniz Çanakkale de Sağlığın altına yaptınız.Tebrik az kalır size .....

KUZGUNLAR
KUZGUNLAR @ÇANAKKALE- ANKARA - 3 ay Önce

MERSİN - KONYA - KOCAELI - ÇANAKKALE ve AĞRI gibi müdürlerini sevmeyen bi kac tane boş gezip devletten maaş alanlar var. Sabah akşam yorum yazıp işi gücü ahkam kesmek fitne çevirmek

SIRADAKİ HABER