Tıp Mezunlarından Beklentiler ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi Çalıştayı

Tıp Mezunlarından Beklentiler ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi Çalıştayı

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr.  Ahmet TEKİN, bazı üniversitelerimizden rektör, dekan ve öğretim üyelerinin katılımlarıyla 20.11.2019 tarihinde “Tıp Mezunlarından Beklentiler ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi“ konulu Çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda Tıp Eğitimi sırasında elde edilen kazanımların mezuniyet sonrasına yansıyan yönleri, mesleki yetki, mesleki yetkinlik, yeterlilik ve unvan kavramları üzerinde fikir alışverişinde bulunulmuştur. Sayın Bakan Yardımcımız bu konuda çalışmaların devam edeceğini bildirmiş, toplantının Bakanlığımız açısından son derece verimli geçtiğini iletmiştir.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

ATANAMAYAN,ÇOK SAYIDA MEZUN DİŞ TABİPLERİ VAR,YAZIK BU GENÇLERE,BİR ŞEYLER YAPMAK LAZIM. SAYGILARIMLA.

Oguzhan savci
Oguzhan savci - 10 ay Önce

Sendikalarimiz, saglik memuru, hemsire, teknisyenlerin "meslek odalari" haline geldi. Siyasilerle magduriyet edebiyati uzerinden mesai yapan bu arkadaşlarimiz saglik hizmeti vermek yerine uzman, baskan yardimcisi, başkan gibi makamlara yerkeşmek icin önce "sağlık bakanliğı da zaten doktor bakanlıgı, hep doktorlara calişır!", "...(moda haline gelen ve ise yaradigini dusundukleri) mobing uygulaniyor hemsireye, saglık memuruna" diyerek magdur rolu yapıp, doktorlarin basina amir konumu talep ediyor ve sonra da " doktor dedigin iki satir gorevlendirme yaparsın, gider!" ...diyerek gülerek ilgi meslek mensuplarina saygisizlik ediyor...Biraz etik ve akademik dusünmek lazim.Ciddiyet lazim.Saglik alaninda daha yuksek egitim alan ve saglik hizmetinde ekip basi olan hekimdir.Hekimlerimiz calismaktan , sendika ve siyasetcilerimizle bu hemsire ve bu saglik memurlari kadar sohbet muabbette bulunmaya vakti yok diye baslarina hemsireyi amir atamak uygunmudur???? Kul hakkidir..ayiptır..günahtir...bilimsel veya akilcı da degildir..yakısmıyor..Ekip başı saglik hizmetinde hekimdir.Birakin magduriyet edebiyatini da saglik hizmeti verelim duzgun.Yeter be kardesim..

DR SAGLIK
DR SAGLIK @Oguzhan savci - 10 ay Önce

SEN İLKÖNCE KARSINDAKINE SAYGI DUY SONRA SAYGI BEKLE EGON TAVAN YAPMIS EKİP LİDERİ

SIRADAKİ HABER