Tabipler Birliği'nden Bahçeli'ye yanıt

Tabipler Birliği'nden Bahçeli'ye yanıt

MHP lideri Bahçeli'nin kapatılmasına yönelik çağrısının ardından Türk Tabipleri Birliği'nden (TTB) yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada ''Uyarı ve öneri paylaşmak etik sorumluluğumuzdur. Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız" denildi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, corona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden vatandaş ve sağlık çalışanları için sağlık kurumlarına siyah kurdele asma kararı alan Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) sert tepki göstermişti. TTB'nin kararını "zehirli ve zillet bir komplo" olarak niteleyen Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'nin kapatılması için çağrı yapmıştı.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi toplantısının ardından yapılan açıklamada, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına yönelik bilimsel verilere dayalı uyarı ve önerilerin kamuoyu ile paylaşılmasının birliğin evrensel, yasal ve etik sorumluluğu olduğu vurgulandı.

'SÖZLERİMİZİN ARKASINDA, GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ'

Açıklamada ''Covid-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur" denildi.

Açıklamada ayrıca Türk Tabipleri Birliği ve hekimlerin dün olduğu gibi bugün ve yarın da bu sorumluluğunu yerine getirmeye devam edeceğinin altı çizilirken, "Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız" ifadeleri kullanıldı.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu
bu - 1 gün Önce

Bu tabipler birliği denilen ancak sadece başındaki Türk kelimesi le bize benziyen ancak her türlü terör faaliyetlerine destek çıkan sağlıkcılar hiç umrunda olmayan bir dernektir doktorların mecburi üye olmak zorunda oldukları bir yerdir bu dernek kaldırıldığı an ve mecburiyet kadırıldığı an o derneğin başında oturan vatan hainleri herkesten önce kaçarlar işlerine bakarlar araştırın ve görün bir gün askeri ve polisi dekteklemişlermidir desteklemezler Türkiye Cumhireyitine hangi terör örgütü zarar veriyorsa onu desteklerler

Uzman acil hemşiresi
Uzman acil hemşiresi - 1 gün Önce

Tabipler hemşireler bu dönemde konuşmayacak da ne zaman konuşacak ama siyasi görüşlerini bir kenara bırakmalılar

mustafa
mustafa - 1 gün Önce

tabipler birliğini sevmemekle birlikte muhalif seslere tahammülsüzlük demokrasiye ters.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 24 saat Önce

Tabipler Birliği Yöneticileri tutuklanmalı ve hapse atılmalıdır. Türkiye Cumhuriyetinin düşmanı olan örgütlere yardım ve yataklık yapan bu diplomalı zanlılar , toplum hayatından izole edilerek ceza evinde Karantina altına alınmalıdır.

Dr Emre
Dr Emre - 15 saat Önce

TTB ülkemizin yüz akıdır. Dikili ağacı olmayanlar hayatlarini ortaya koyan hekimlere laf edemezler. Personel saglik, sizde kendinize gelin. TTB sizin denginiz degil. Ne yapmaya calistiginizi biliyoruz.

SIRADAKİ HABER