Şehir Hastanesi'ne ulaşım için çalışmalar sürüyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş:- "Hastaneye ulaşım için açtığımız yeni yolda çalışmalarımız devam ediyor. Yolun 900 metrelik bölümünde sıcak asfalt kaplama tamamlandı"

Şehir Hastanesi'ne ulaşım için çalışmalar sürüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesi'ne sorunsuz ulaşım amacıyla yaptırılan 3'er şerit gidiş geliş şeklindeki bölünmüş yolun 900 metrelik bölümünde sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Şehir Hastanesi'nin Türkiye'nin en büyük 10 yatırımı arasında yer aldığına dikkati çekerek, "Hastaneye ulaşım için açtığımız yeni yolda çalışmalarımız devam ediyor. Yolun 900 metrelik bölümünde sıcak asfalt kaplama tamamlandı. Etap etap bu çalışmamız devam ediyor. Bunun yanında Bursaray Emek Hattı'nın 5,5 kilometrelik ilave hatla hastaneye kadar uzatılmasıyla Bursa'nın her noktasından buraya kolaylıkla ulaşılabilecek." ifadelerini kullandı.

Hastaneye sorunsuz ulaşım için çalışmalara hız verildiği, ilk etapta Bursa'nın farklı noktalarından Şehir Hastanesi'ne ulaşımı sağlamak amacıyla kurulan H/1, H/2 ve H/3 hatlarının günde ortalama 6 bin yolcu taşıdığı bildirildi.

Altınşehir Kavşağı, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi istikametinden Şehir Hastanesi'ne ulaşacak yaklaşık 7 kilometrelik yolda asfalt kaplama ve altyapı çalışmalarının sürdüğü aktarılan açıklamada, yolun diğer bölümlerindeki kazı, dolgu ve altyapı çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

ÇOK GÜZEL OLUR. SAYGILARIMLA.

Berkan Cihat
Berkan Cihat - 5 ay Önce

Keşke hastaneler taşınmadan önce bunu planlayıp bitirseydiniz. Daha güzel olurdu

akın
akın - 5 ay Önce

Bu hastane açılıncaya kadar nerdeydiniz geri zekalılar.
bu şehir nasıl yönetiliyor.
aynısı Konya şehir hastanesinin başına gelecek
tramvay otobüsler adana antalya karaman çevreyolu ....
kimin umurunda

Tedinim dit
Tedinim dit - 5 ay Önce

Bursa sehir hast muhteşem çekirge devletinde taşınması lazım çok eski hastane Allah korusun bir depremde yikılabilir kolonlar bile çürümüş liderimiz erdogan dan Allah ebedi razı olsun böyle eserleri muhalefet rüyasında bile göremez ayını iştir kişinin lafa bakılmaz şahsın görünür rütbe aklın eserinde

HUSNU
HUSNU - 4 ay Önce

MİLYON DOLARLIK HASTANE YAP İKİ YILDA.YEDİ KM YOLU İKİ YIL İKİ AYDA YAPAMA.ALKIŞ....

SIRADAKİ HABER