Sağlıkta Üst Düzey Değişiklikler Olacak

Sağlıkta Üst Düzey Değişiklikler Olacak

Bir süredir seçim nedeniyle bekletilen atamalar önümüzdeki günlerde netleşecek. Çoğunluğu daire başkanları olmak üzere genel müdür yardımcısı ve genel müdürlerden bazıları değişecek. Ayrıntılar birkaç güne belli olacak.

personel sağlık net

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 ay Önce

İl müdürleri ve başkanlar da değişsin. Birçoğu yan gelip yatıyor. Sözleşmeli yöneticilik kaldırılsın. Uzmanlık kaldırılsın!!!!

KUNGFUCU
KUNGFUCU @Sağlıkçı - 4 ay Önce

İSTANBULU AK PARTİNİN KAYBETMESİNİN BİR DİĞER SEBEBİ, SAĞLIKTAKİ YANLIŞ ATAMALARDIR. KUNGFUCU MARANGOZ MÜMESSİLLERİ BAŞA KOYARSANIZ OLACAĞI BUDUR. BİR KİŞİYE MAKAM VERECEĞİM DİYE BİNLERCE OY KAYBEDİLDİ.

ATT
ATT @Sağlıkçı - 4 ay Önce

YİNE BOŞ BOŞ YORUM YAPIYORSUNUZ.NE MUTLU SİZE EFSANE YORUMCU PAZARTESİ GERİ DÖNÜYOR.ARAMIZDA KALSIN,GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA AZ KALDI:)))))

HEMŞİRE
HEMŞİRE @Sağlıkçı - 4 ay Önce

Devlette sağlığı yöneten insanlar.
• 663 ile şokta 2yıl çalışmış insan bizde yönetici oluyor
 Liyakatsız yöneticiler
 İmamhatip
 Gassal
 Makine
 Torna
 Tefsiye mezunları
 Diğer kurumlardan gelen sağlığın '’S’’ sinden anlamayan uzman, müdür, başkan vs. vs.vs….
Evet şaka değil gerçek bunlar.

BARTIN
BARTIN @Sağlıkçı - 4 ay Önce

Bartında birisi rüya görmüş;
başhekim 26 sında görevden alınıyor diye, başhekimde şu bir yeri açıkta kalıpta rüya gören kişiyi bulun demiş. Neyazıkki rüya gören yönetimden bir kişi tabi başhekim affetmez alır kelleyi. Bartın da ne bir yerin açık yatacaksın, nede rüya göreceksin…

BARTIN HEMŞİRE
BARTIN HEMŞİRE @Sağlıkçı - 4 ay Önce

Bartın nolacak....

Bayburtlu
Bayburtlu @Sağlıkçı - 4 ay Önce

Sağlıktaki Yöneticilerin kibiri ve beceriksizliği yüzünden burda belediye seçimlerini bile kaybettik. Açıktan diğer partiye çalışan yöneticiler oldu. Personelini ezer ve yukarıdan bakarsan , seni oraya getiren makamdan acısını çıkartır vatandaş . Bildiğiniz çiftliğe çevirdiler bayburtumuzu

GADA69
GADA69 @Sağlıkçı - 4 ay Önce

En küçük il Bayburt’tan başlansa keşke . Zamanlarını çoktan doldurdular .

sağlık meslek
sağlık meslek - 4 ay Önce

Öyle onu ata onu görevden al ile sağlıkta ki problemler çözülmez. Öncelikle Siyasetin ve sendikaların karışmadığı gerçek liyakat sahibi dürüst cesaretli idarecilerin ataması lazım ve bu değişimin taşradaki yöneticileri tümünü kapsaması gerekir.

hemşir
hemşir - 4 ay Önce

sıra il müdürleri ve başkanlara ne zaman gelecek?

çok bekleriz
çok bekleriz @hemşir - 4 ay Önce

18000-25000 maaşla bakanlıkta bu sistemi kurup bundan nemalanan bir avuç insan, bakanlığı yöneten bunlar kurdukları bu soygun sisteminden vazgeçer mi... boşuna beklemeyin...

öneri
öneri - 4 ay Önce

Tüm yönetici kadrolarına sınav yapılmasını bekliyorum. Görevde yükselme sınavı yapılsın, şartlar ve nitelikler ilan edilsin. Sözleşmeli yöneticilik olacaksa bile sınav sistemi gelmeli, müracaat ilanı olmalı, herkes başvurabilmeli, yazılı sınav sonucuna göre puan sıralaması dikkate alınarak atamalar yapılmalı, liyakati olan, sınavda başarılı olan yönetici olmalı, mülakat kaldırılmalı, yada noter huzurunda soru çekilerek cevaplanmalı ve mülakatlar herkesin izlemesine açık kamera kaydına alınıp şeffaflık sağlanmalıdır.

advise
advise @öneri - 4 ay Önce

üst kademedeki değişikliklerin etkisi alt kademelere ya yansımıyor ya da çok geç yansıyor, bu yüzden etkili bir değişim isteniyorsa bu tüm sözleşmelilerde toptan yapılmalı. son 15-20 yılda yönetici/idarecilerde hiç bu kadar ego ve kibirin hakim olduğu bir dönem görülmedi. iyilerde var elbet ancak bunlar %10-20 civarlarında oldukça az sayıdalar. maalesef atamalarda liyakat yerine referanslara bakılmasının sonucu bunlar. en son büyük değişiklik yapılıyor (yıl 2017) denildiğinde yine liyakata bakılmadan referanslar yarıştı, görevden alınan yönetici başka kurumda yine aynı görevle getirildi ve bu durum onlarda egoyu daha da arttırdı neticede işerle değil kişilerle uğraşmaya daha da dozları artarak devam ettiler, sahadaki personelde ah etmeler gözlemlendi. az sayıda olan liyakatlı yöneticilerin sırtından dönüyor tüm işler Allah onların önünü herdaim açık etsin ve inşAllah ülkemize faydalarının dokunacağı daha iyi yerlere gelirler.
tecrübenin %10, yazılı sınavın %50, sözlü sınavın %10, eğitimin (doktora, yülsek lisans, lisans, yabancı dil vb) %30 etkili olduğu bir atama sistemi getirilmeli özellikle sahadaki yöneticilere...

izmir
izmir - 4 ay Önce

1 senedir bekliyoruz.olan bir şey yok

S.memuru
S.memuru - 4 ay Önce

Birçoğu il il dolaşmayı çalışmak zannediyor. Yeni politika üreten, en azından gezdikleri illerin sorunlarını halledip dönen yok malesef.

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 4 ay Önce

Vizyon sahibi, çalışkan, mevcut sorunların üzerine sorun olan değil, sorun çözen birileri gelir inşAllah.
Değişim mutlaka olmalı.

hemşire
hemşire - 4 ay Önce

Halk Sağlığında değişim bekliyoruz.


SIRADAKİ HABER