Sağlık Müdürün Akraba Ataması Yarım Kaldı

Sağlık Müdürün Akraba Ataması Yarım Kaldı

Gün geçmiyor ki  bir Rektörün, bir Belediye başkanının yakınlarını torpille göreve getirme haberi duymayalım. 

Yaptığı torpille geçen ay bir rektör görevden alınmıştı. Bugünde bir belediye başkanınn kızını belediyeye zabıta olarak sözlüden yüksek puan alarak memur yaptığının haberi geldi. 

Buna benzer bir haberde Gaziantep'ten geldi

Gaziantep Sağlık Müdürlüğüne yeni atanan Dr.Ümit Mutlu TİRYAKİOĞLU'nun ilk icraati  Destek Başkanlığına akrabası  TÜTÜN mühendisi birini teklif etti.  Personel Başkanlığına ise kuzenini teklif etti.  Bütçesi 1 milyon liranın üstünde olan Sağlık Müdürlüğünün Tütün müdendisine emanet edilmesi vicdanları yaraladı.

Suriye Görev Gücünden çalışırken sınırda kaçakçılıkla ismi çıkan kişileride yeni sözleşme döneminde idareci olarak teklif edildiği iddia edildi. 

Yine Bakanlığa gönderilen listede  Menzil cemaatinden birkaç isim olduğu iddia edildi. 

Yanlış Hesap Döndü

Ancak yeni teklifler Bakanlıkça red edildi. Mevcutlarla 6 ay daha devam edilecek. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 15:53

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan Yılmaz
Orhan Yılmaz - 4 gün Önce

Saglikta Menzilciler, Hakyolcular, Suleymancilar hala kadrolasiyor. Biraz dinimi bilmesem yaptiklarini gorunce insan dinden soguyor.

teo-man
teo-man - 4 gün Önce

yoruma gerek var mı.. liyakatla başa atanmayanlardan liyakat mı bekliyorsunuz. Bunlar buzdağının görülen kısmı. Emanetleri Ehline Verin.

Zador
Zador @teo-man - 3 gün Önce

Her yer öyle KosKOCA İstanbul eyyamcılara emanet.Bakanın gücü mevcut yönetime ve Rize lobisine yetmiyor,mevcut Müdürü nefret ettiği halde görevden alamıyor,Rizeli Bakan yardımcısı Türkiye'nin dolayısı ile Bakanlığın covid19 ilk vaka görülen tarihi sakladığını bizzat açıklıyor yine tık yok.Bakan İl müdürü atamaktan bile aciz, düşmüş twitter yorumlarının peşine anca salgın tablosu açıklıyor ki o da yalan yanlış !!! vay halimize vahh

Hekim
Hekim - 4 gün Önce

Sanki tek torpilli atama bu ! Torpilsiz bir arama göster sayın admin , bilimsel bir sınav yoksa mutlaka torpil vardır , insanlar da bu yüzden çalışmıyor , neden çalışsınlar, torpil arıyorlar .

Mersin
Mersin - 3 gün Önce

Bi an önce sözleşmeli yöneticilik sisteminden vazgdçilmelodır. Bu sistemle gelenler açık açık içine ettiler sağlık yönetiminin. Yazıklar olsun

Arif
Arif - 4 gün Önce

Birçok il öyledir eminim, bu tür haberleri yaparken a,b,c illerine Gaziantep de eklendi şeklinde haber yapsanız daha çarpıcı olur, yenge yeğen hemşeri ataması hiç bitmeyecek anlaşılan. Liyakat bitti, görev verilirken hiç bir idarecilik kıstası yok. Bakanlıkta sorgulamıyor, ne güzel işte, o koltuktan inmesi ahirette hesap vermesi de var unutmamak lazim

murtaza
murtaza - 3 gün Önce

sağlık bakanlığı siyasetin işsiz elemanlarına iş bulma kurumuna dönmüştür.
1-en az 10 yıllık bakanlık personeli olmalı
2-en az alanında yüksek lisans mezunu olmalı
3-alanında saha tecrübesi olmalı
4-bu tecrübeyi alığı sertifikalı eğitimlerle desteklemeli
5-görevde yükselme sınavında uzman , müdür yardımcısı,müdür,başkan yardımcısı,başkan ve hatta sağlık il müdürlüğü gibi alanlar için sınava olmalı..
6-türkiye geneli puan usülü yerleştirme ile atanmalı

saglikci
saglikci - 4 gün Önce

ya boyle seymi olur kardesim bakanlik uyuyormu alsinlar il saglik muduru dahil herkesi gorevden. ayip ya utanma duygusu bile kalmamis bunlarda. tutun muhendisi ne alaka saglik ile

cevap
cevap @saglikci - 9 saat Önce

yapacağı iş satın alma bu konuda tecrübesi varsa neden olmasın. sağlık memuru yapıyorsa mühendis te yapar yani liyakat varsa yeterlidir.

Ahhh ahhh ahhhh
Ahhh ahhh ahhhh - 4 gün Önce

Müdürün yaptığı yanlış lakin o kadar görevden alınan insanların başarısı ortadayken devam ettirmeleride yanlış...Allah akıl fikir versin hırsala koltuğa yapışanlara.sağlık hizmetleri kimsenin umrunda değil galiba hep koltuk savaşı hep koltuk savaşı.sözleşmeli yöneticilik sistemine ivedilikle son verilmelidir..eminim hizmet ve insan kalitesi artacaktır..sözleşmeli sistem koltuk savaşı ve hizmeti sekteye uğratmaktan başka bişey değildir..bu sistem kalkarsa bakanlık üzerindeki siyasi mobingde kalkar.müdürlerin üzerindeki baskıda.herkes işine bakar.kaldıkı sözleşme karne puanlarıyla hareket edilmediğide çok aşikar.canım ülkem..üzülüyorum..


SIRADAKİ HABER