İçişleri Bakanlığı'ndan yeni tedbir genelgesi

Koronavirüs nedeniyle 11 Mayıs tarihinde açılan berber ve kuaförler dahil olmak üzere taksi, pazar yeri ve toplu ulaşım araçlarında koronavirüs kurallarının denetimi yapılması için İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni tedbir genelgesi

Son dakika İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs kuralları uygulanması için 81 il valiliğine yeni bir genelge gönderdi.

BUGÜNDEN İTİBAREN İKİ AYRI DENETİM YAPILACAK

Bakanlık tarafından gönderilen genelgeye göre bugün ülke genelinde iki ayrı denetim yapılacağı bildirildi.

81 İL VALİLİĞİNE YENİ GENELGE GÖNDERİLDİ

81 İL Valiliğine İçişleri Bakanlığı tarafından  gönderilen genelgede, "Bugün 81 ilde eş zamanlı iki ayrı denetim yapılacak. Denetimlerden biri İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan denetim timleri ile berber/kuaför/güzellik merkezleri, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım faaliyetleri ve seyahat kısıtlaması olan illerde şehir giriş çıkışlarına yönelik olacak." denildi.

51 BİN 885 PERSONEL GÖREV YAPACAK

Ayrıca yeni genelgede, "İkinci denetim ise Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, ülke geneline eş zamanlı 15:00-24:00 saatleri arasında 51 bin 885 personelin katılımıyla Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirecek." ifadeleri yer a

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
attci
attci - 7 ay Önce

artık alınan tedbirlerden de bunalır olduk.

SIRADAKİ HABER