Hemşirenin Koruyucu Kıyafetin Altına Giydiği Olay Olduğu

Rusya'da bir hemşirenin, bikini ve şeffaf koruyucu kıyafet giyerek hastaları tedavi etmesi olay oldu. Hastaların sağlığını riske attığı için ceza verilen hemşire ise uzun süre sıcak hava şartlarında çalışmaktan bunaldığı için bikini giydiğini söyleyerek özür diledi.

Hemşirenin Koruyucu Kıyafetin Altına Giydiği Olay Olduğu

Rusya'nın Tula kentinde, Bölge Hastanesi'nde görevli ve ismi açıklanmayan, bikini üzerine şeffaf koruyucu kıyafet giyerek hastaları tedavi eden hemşireye soruşturma başlatıldı.

Koronavirüs salgını hastalarının da tedavi gördüğü enfeksiyon hastanesinde yaşanan olayın ardından, özel koruyucu giysi giymeyerek "hem hastaların hem de kendisinin sağlığını risk ettiği için" hemşireye uyarı cezası verildi.

"HAVA ÇOK SICAK" SAVUNMASI

Hastanede giyim kurallarına uyulmasının daha sıkı kontrol edileceği açıklandı. İsmi açıklanmayan hemşire ise, çok zor şartlar altında çalıştıklarını, özel giysiyle uzun süre sıcak hava şartlarında çalışmaktan bunaldığı için bikini giydiğini söyleyerek özür diledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 13:33

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda Kaeakaya
Sevda Kaeakaya - 5 ay Önce

Haber mi bu şimdi? Ne haber değeri var bunun? Bu haber yerine; hatalı maske kullanımından (burun dışarda ya da çeneye indirilen maskeyle dokaşmak) salgının yayılmasına nasıl sebep oluyor, doğru maske kullanımı nasıl olmalı? Hemşire, temizlik personeli gibi Covid hastalarıyla birincil yakın temaslı sağlık personellerinin sorunları nelerdir? Ek ödeme dengesizliği nasıl giderilebilir?COVİD ile ilgili doğru bilinen yanlışlar nelerdir bunları haber yapsanız daha iyi olmaz mı? Bence kendi ülkemizdeki bu zorlu dönemdeki sorunları ce bunların çözümlerini haber yapmanız başka bir ülkedeki bir hemşirenin bikini gitinmesinden saha nitelikli ce değerli haber anlatışı olur.

SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

MAŞAALLAH AMCAM NE YAPSIN,CEPHE DURUŞUNA GEÇMİŞ:)))))))SAYGILARIMLA.

Led
Led - 5 ay Önce

Yok ya hemşire değil doktor

SIRADAKİ HABER