Fahrettin Koca: Yakın mesafede maske yetmez

Fahrettin Koca: Yakın mesafede maske yetmez

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs riskine karşı sosyal mesafenin önemli olduğunu vurguladı.

Twitter hesabından Bursa'da çekilen bir pazar yerine ait fotoğrafı paylaşan Koca, "Yakın mesafede maske yetmez. En önemli ihtiyaçlardan biri, sosyal mesafe." hatırlatmasında bulundu.

Bakan Koca paylaşımında, "Yakın mesafedeki iki kişiden ikisi de maske takmış olsa da, virüs maskeye rağmen birinden diğerine bulaşabilir. Ya hareketli, kalabalık yerlerde? Evden çıkarken mutlaka maske takın. Ama maske, sosyal mesafe olmadan koronavirüs riskinden sizi uzak tutmaya yetmeyebilir. Risk almayın." ifadelerine yer verdi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

PANDEMİ SÜRECİNDE TAVANDAN EK ÖDEMELERİN TAHAKKUKUNUN NASIL YAPILACAĞI VE KİMLERE NASIL ÖDENECEĞİ HAKKINDA HASTANELERDE BÜYÜK BELİRSİZLİK VE KAOS VAR.BU KONU HAKKINDA AÇIKLAYICI VE DÜZENLEYİCİ BİR YAZIYI ÇOK ACİL OLARAK MÜDÜRLÜKLER VASITASIYLA HASTANELER BİLDİRİMDE BULUNUNUZ. YOKSA BAŞHEKİMLERİN KEYFİ UYGULAMALARI BÜYÜK KAOSLAR YARATIYOR. SAYGILARIMLA.

Filiz
Filiz - 5 ay Önce

Takin mesafeden maske yetmez demiste güzel söyleyişte yakın mesafeden kan alıyorum sayın bakanımın başka önerisi varmı acaba aldığım tavanda sekiyiz milyon

Bircan günay
Bircan günay - 5 ay Önce

Sağlıkçılar hastayla sosyal mesafeyi nasıl korumalı

SIRADAKİ HABER