CHP: Hastane Dolu Doktorlar Odalarını Boşaltıyor !

Kayseri Şehir Hastanesi’nde görevli Doktor Şamil Gergin'in sosyal medya hesabından yaptığı “Şahsi odalarımızı da Covid 19 hasta yatırmak için boşalttık” paylaşımı dikkat çekti. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bugün hastanelerimizde acil ameliyatlar dışında ameliyat yapılmıyor. Ameliyat olmak için bekleyen insanlar evlerine gönderiliyor. Covid 19 testi pozitif çıkan vatandaşlarımız da tedavisine başlamak yerine evlerine gönderiliyor. Doktorların odaları boşaltılıyor, hasta yatırılıyor" dedi.

CHP: Hastane Dolu Doktorlar Odalarını Boşaltıyor !

Kayseri Şehir Hastanesi'nde görevli Doktor Şamil Gergin, sosyal medya hesabından “Şahsi odalarımızı da Covid 19 hasta yatırmak için boşalttık” paylaşımı yaptı.

Kayseri'de vakaların hızla arttığını, sağlık çalışanlarının tükenme noktasına geldiğini ve doktorların hasta seçme zorunda kalacağını belirterek, en az 14 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması gerektiğini söyleyen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, basın açıklaması yaptı.

“İNSAN HAYATININ DEĞERİ PARA İLE ÖLÇÜLMEZ”

Arık, açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün hastanelerimizde acil ameliyatlar dışında ameliyat yapılmıyor. Ameliyat olmak için bekleyen insanlar evlerine gönderiliyor. Covid 19 testi pozitif çıkan vatandaşlarımız da tedavisine başlamak yerine evlerine gönderiliyor. Doktorların odaları boşaltılıyor, hasta yatırılıyor. Böyle giderse doktorlara, “Hastaları evinize götürün orada tedavi edin” diyecekler.”

Arık, bu soruna çözüm olarak kapatılan hastanelerin yeniden açılması ve pozitif tanısı alan vakaların evlerinde değil sağlık merkezlerinde takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

“DOKTORLAR HASTA SEÇME NOKTASINA GELDİ”

Rakamların hızla artmaya devam ettiğini belirten CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, ekonomik nedenlerle ciddi tedbirlerin alınmadığı ve tüm yükün vatandaşlara yüklendiğini ifade ederek, isyan etti.

Önlem alması gerekenlerin göstermelik açıklamalardan öteye gitmediğini belirten Arık şunları söyledi:

“Biz uyardık, Kayseri Tabip Odası uyardı, doktorlar uyardı, sağlık çalışanları uyardı ama gelin görün ki, rakamlar hızla artmasına rağmen alınan ciddi bir tedbir yok. Hastaları evine göndererek hastanelerin yükünün azalmayacağını görmemiz gerekiyor. Basın açıklamamızda da dikkat çekmeye çalışmıştım, doktorlarımız artık hasta seçme noktasına geldi. Sağlık sistemimiz bu yükün altından kalkamaz”.

“14 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANMALI”

14 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması gerektiğini tekrar eden Arık, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunca ölüme rağmen ‘Sokağa çıkma yasağını uygulayamayız' diyorlarsa da; AVM'ler, kafeler, restoranlar vb işletme merkezleri salgın kontrol altına alınana kadar kapatılmalıdır. Tabii bu yapılırken işletme sahipleri ve burada çalışan vatandaşlarımız kaderine terk edilmemeli, ekonomik olarak desteklenmelidir.”

Toplu törenlerin ve etkinliklerin iptal edilmesi gerektiğini söyleyen Arık, mesai saatlerinin de sürece uygun düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Arık, toplu taşımalardaki hijyene dikkat edilmesi, pazar yerlerinin denetlenmesi konularına da dikkat çekti.

“DAHA KAÇ KİŞİNİN ÖLMESİ GEREKİYOR”

Salgının ancak alınacak ciddi tedbirlerle kontrol altına alınacağını belirten Arık, “Ciddi tedbirlerin alınması için daha kaç can yitirmeliyiz. Ekonomik nedenlerle tedbir almaktan korkanlar unutmasınlar ki, açıklanan rakamların her biri can, birilerinin annesi, birilerinin babası, birilerin kardeşi… Tedbir almak için daha kaç kişinin babasının, annesinin, kardeşinin, eşinin ölmesi gerekiyor” diye konuştu.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 2 hafta Önce

CHP sizlerin birşey demeye hakkı yok hastane yapılır boşa yaptılar dersiniz şimdide oda yok dersiniz eee demekki yapılan hastaneler boşa degilmis ama sizler bunu hesap edecek kapasiteye sahip olmadığınız için siyaset yapalimda ne olursa olsun bugün kara dediğinize yarın beyaz dersiniz

Nankörlere
Nankörlere @Sağlıkçılar - 1 hafta Önce

Sağlıkçıların içinde kanları bozuk olanlar var. Her yapılan hizmete hazımsız, nankör ve haysiyet düşmanları mevcuttur.

Mehmet
Mehmet @Sağlıkçılar - 2 hafta Önce

Hastaneler nüfusuna göre yapılır..bu ülkenin hastaneye ihtiyaci var ama yap işlet devret sistemi sorunlu...

Gergedanis kundorus
Gergedanis kundorus @Sağlıkçılar - 2 hafta Önce

Ne yani sizde dünyada azılı virüs salgını olacak öngörüsü mü vardı? O nedenle mi habire hastane yapıldı bunu mu demeye çalışıyorsun ? Erkenden aşısını da bulaydınız bari hani tahmin kuvvetli ya

ayşe
ayşe - 2 hafta Önce

yakında gaz verirler,balkonlardan alkış seremonisine başlatırlar.

lab.tek
lab.tek - 2 hafta Önce

sayın bahçel'nin, hastanelerin bu doluluk oranlarından da bahsetmesini beklerdik.

Sordu m
Sordu m @lab.tek - 2 hafta Önce

Bahçelinin ağzından teknoloji üssü kuracaz, silikon vadisi yapacaz, uzaya çıkacaz , kızıl elma hedef toprağını alacaz yada indirek hüküm surecez, uzun menzilli hipersonik silah yapacaz, nükleer silah yapacaz, gençlere gelişen dünya ile uyumlu yeni iş kolları açacağız, arge, marka, inovasyon, robotik asker, sanayi, makine gibi şeyler duydun mu, eylemler gördün mü hiç?

NANOLAB
NANOLAB - 2 hafta Önce

her coviidli yatarak tedavi görmez
durumu stabil ise evinde karantinada kalır
dünyanın neresinde her covidliyi yatırıyorlar.avrupada ağır covid hastalarını dahi yatırmadılar gözleriniz görmüyor sanırım açın biraz.sığ ve basit düşünmeyin.
gereksiz ameliyatları almamaları gayet makul.yoksa hastaneye her geleni amalıyat ediyorlar.
çözüm neydi bulaşı önlemek ve covidliyi tedavi etmek.BU KADARRRR BASİTTTT..
TEK ÇÖZÜM:İNSANLARIMIZIN MESAFE,MASKE VE TEMİZLİĞE UYMASI YOKSA ÇÖZÜM YOK.
NOT:eski ssk dönemi olsaydu insanlar ne ilaç bulurdu ne hastane ,
sağlıkçılarımızda ne malzeme bulurdu ,ne maske hep beraber koridorlarda,sokaklarda telef olurduk.
italya,fransa ....gibiiii
basit ve sığ düşünmeyin,gerçekleri görün biraz

misafir
misafir @NANOLAB - 1 hafta Önce

hadi be sende,millet ssk hastanelerini arar oldu.

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 1 hafta Önce

Bu CHP zihniyetinin işi gücü fitne. 80 yıldır milletin başına bela oldukları yetmezmiş gibi Korkmayı bile suiistimal edip fitne peşindeler. Allah, İslam düşmanı CHP'nin şerrinden bu ülkeyi arındırsın. Amin...

Laborant
Laborant - 1 hafta Önce

Allah, memlekete bunca hastane kazandıran ve Ayasofya Camiini hizmete açan Tayyip Erdoğan dan razı olsun.

sağlıkcı
sağlıkcı - 2 hafta Önce

Hastanede Doktorun Şahsi odası nedir.O oda hastanenin odasıdır doktorda diğer personeller gibi nöbet yerinde nöbetini geçirsin. Kişiye özel oda olmaz


SIRADAKİ HABER