Bakan Koca’ya sağlık çalışanlarından ‘ek ödeme’ şarkısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı, corona virüsüyle mücadele kapsamında pandemi servislerinde çalışan doktor ve hemşirelere yapılan yüzde yüz ek ödemenin, aynı servislerde çalışan temizlik işçisi, sekreter, güvenlikçi gibi diğer personeli kapsamaması tepkiyle karşılanmıştı. İstanbul'da bir grup sağlık çalışanı da bir araya gelerek bu duruma dikkat çekmek için bir şarkı yazıp video klip çekti. Şarkıyı seslendiren Temel Yazıcı, amaçlarının pandemi servisinde çalışan bütün personelin ek ödemeden faydalanmasına dikkat çekmek olduğunu söyledi

Corona virüsüyle en ön saflarda çalışan doktor ve hemşireler için verilen ek ödenek, tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Pandemi servinde çalışan doktor ve hemşireler yüzde yüz ek ödenek alırken, bu serviste görev yapan sekreterler, güvenlikçiler ve temizlik personeli ek ödenekten faydalanamıyor.

Diğer sağlık çalışanlarının sesini duyurmak isteyen bir grup sağlıkçı, yazdıkları şarkıya video klip çekip sosyal medyada paylaşarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

BAKAN KOCA’YA SESLENDİLER

İstanbul’da çeşitli sağlık kurumlarında çalışan 4 kişiden oluşan grup, söyledikleri şarkıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslendi.

Grup adına konuşan Temel Yazıcı, amaçlarının diğer sağlık çalışanlarının da ek ödenekten faydalanmasını için dikkat çekmek olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

* Sekreter, güvenlikçi, hasta bakıcı, temizlik personeli arkadaşlarımızda doktor ve hemşireler gibi büyük bir risk altında.

* Bu arkadaşlarında ek ödeme almaları gerekiyor.

* Bu duruma dikkat çekmek için bir şarkı yaptık.

* Umarım yetkililer sesimize kulak verirler.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ATT
ATT - 7 ay Önce

Siz de işe yalvara yakara giriyorsunuz,sonra da gözünüz paragöz oluyor. OLMAZ ÖYLE.

YAZIK
YAZIK - 7 ay Önce

4000 tl maaş alıp bu ülkede asgari ücretle geçinenleri düşünmeyen ve şükretmeyen tüm insanları ALLAH biliyor ve elbet mahşer gününde hesabını soracaktır.

Att 3
Att 3 @YAZIK - 7 ay Önce

Onu 4000 tl alanlar için değil malı götürenler için söyleyeceksin genco. Kafanı çalıştır biraz

Teb
Teb - 7 ay Önce

Onun bunun torpili ile işe gir devlet sınavsız sorgusuz kadroya alsın gel ondan sonra biz niye bu parayı almıyoruz de. Söz yok sendika parası yok tediye parasi alırken biz niye almıyoruz diyormuyuz? Kalmış Doktor alıyor ben niye almiyom saçmalığa bak sorsan ilkokulu zor bitirmissindir Dr. Kaç yıl okuyor olmadı ameliyata sen gir bu kadar aç gözlü olunmaz. Daha düne kadar yol parası bile verilmiyordu sesiniz çıkmıyordu

Ne
Ne - 7 ay Önce

Ne varsa doktora . Zaten az alıyorlardı. Parayı iyi oldu. Dr dışı sağlıkçı değilmi?

Att 2
Att 2 - 7 ay Önce

Biz işe sınavla girdik.siz işe torpille mi girdiniz

Şaka gibi
Şaka gibi - 7 ay Önce

Birinci basamakta 11 yıl sonra ilk defa bin TL döner aldık ne paraymış be sağlık bakanlığın bürokratlarının uzun yıllar uğraşıp vermedikleri kadar varmış.

Kral1453
Kral1453 - 7 ay Önce

Hemşireler dede pek artış olması kral hatta bizde azalma var ,%100olunca hesaplar karıstı bizde doktor 5000artış aldı biz -100 düştük

att112
att112 @Kral1453 - 7 ay Önce

semih başkanın neyi çözecek trol olduğun besbelli...

SEMİH BAŞKAN BUNU ÇÖZER
SEMİH BAŞKAN BUNU ÇÖZER @Kral1453 - 7 ay Önce

ARTIK GAYRETLİ BİR SAĞLIKSEN YÖNETİMİ VAR.

112
112 - 7 ay Önce

Düştüğümüz duruma bakınız hakkımız olan şeyi ne hale düşerek istiyoruz hadi hakkımız olduğu halde istiyoruz e yetkililer neden şahsen inceleyip karar vermiyorlar. Ben son 10 yıldır ne oldugunu kımın ne yapmak istediğini anlamaya calısıyorum ama anlamsız kalıyor. Çok mu zor biz sağlık çalışanlarına hakklarımı vermek. kimseyr kendi cebınden ver demiyoruz ve kımseye hakkımız olmayan şeyide ver demiyoruz..Dilekçemi Rabb'ime sundum. O herşeyi daha iyi bilendir ve umarım şu Ramazan-ı şerifin hürmetine bizlerr yar ve yardımcı olur inşAllah.. Hayrlı ramazanlar.


SIRADAKİ HABER