Bakan KOCA Salgında Türkiye Ölüm Oranını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yeni paylaşımda Türkiye'de ölüm oranını açıkladı. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, "26 Mayıs itibarıyla Türkiye'de ölüm oranı yüzde 2,8" ifadelerini kullandı.

Bakan KOCA Salgında Türkiye Ölüm Oranını Açıkladı

11 Mart tarihinde Türkiye'de görülmeye başlayan koronavirüs vakaların ölüm oranın son durumunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı.

KORONAVİRÜS VERİLERİ AÇIKLANDI

Bakan Koca yaptığı paylaşımda Johns Hopkins Üniversitesi verilerini açıkladı.

TÜRKİYE'DE ÖLÜM ORANI BELLİ OLDU

Açıklanan verilere göre 26 Mayıs itibarıyla Türkiye'de ölüm oranı yüzde 2,8 olduğu bildirildi.

BAKAN KOCA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında, "Ölüm oranları da Ankara'nın başarısını ortaya koyuyor. Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre 26 Mayıs itibarıyla Türkiye'de ölüm oranı yüzde 2,8. Bu oran İngiltere'de 14,1. İtalya'da 14,3. Fransa'da 15,5. ABD'de ise 5,9. ABD DIŞİŞLERİ ESKİ BAKAN YARDIMCISI MATTHEW BRYZA" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 16:29

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elhamdulillah
Elhamdulillah - 1 ay Önce

MeâşAllah ülkemize hizmet edenlerin mükaafatını almak gurur verici son teknoloji hastanelerimizle, inbi maturidi, ibni sina ve dahasından el almış hekimlerimizle ve devlet ehli büyüklerimizle bu işinde üstesinden gelecegiz.

Sözde Süper Güçler
Sözde Süper Güçler - 1 ay Önce

Süper güç dediklerinin bi maske bile üretemediğini ve birbirlerinin maskeleri çaldıkları ortaya çıktı. Yaşlıların canlarını hiçe saydığını ve huzurevindekileri önemsemedikleri gördük

Att
Att - 1 ay Önce

Dünyaya taş çıkarttık ama kişi başına düşen doktor ve hemşire sayısında sonlardayız, aldığımız ücret bakımından sonuncuyuz. Az paraya çok iş yapıyoruz. Tam sömürü düzeni...

rontgen tek.
rontgen tek. @Att - 1 ay Önce

aynen sana katılıyorum kardeş.

İstatistik başarısı
İstatistik başarısı - 1 ay Önce

Güney Kore, İskandinav ülkeleri hatta Yunanistan oranlarını da verseydiniz keşke. Genelde en yüksek ölüm oranı olan ülkeler ile karşılaştırılmışız.

Sadece
Sadece - 1 ay Önce

Dünyadaki gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin hepsinin listesi olsaydı hepsine bakıp sıralamayı görseydik İtalya ABD İngiltere'den ibaret değil ülkeler

Nevin bolek
Nevin bolek - 1 ay Önce

Şehirler arası seyehat açıldı açma çocuğu olanda çıkabilir bilgi verebilirsiniz

SIRADAKİ HABER