Asistan Hekimler Acil Durumlarda Görevlendirilecek

Asistan Hekimler Acil Durumlarda Görevlendirilecek

Sağlık Bakanlığı, Korona virüsü ile mücadele kapsamında personel sayısını artırmaya yönelik önemli bir karar aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile uzmanlık eğitimi alan hekimler virüsle mücadele için üç ay süreyle görevlendirilebilecek.

Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği’nde yapılan ve Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklik ile uzmanlık eğitimi alan hekimler deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine üç ayı geçmemek üzere görevlendirilebilecek.Yönetmelik değişikliği ile söz konusu yönetmelikte yer alan, ‘Uzmanlık öğrencileri, uzmanlık eğitimi uygulamasından sayılmayan işlerde görevlendirilemez’ fıkrası değiştirildi.

Yapılan değişiklik ile şu cümle eklendi:* Ancak deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde uzmanlık öğrencileri, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilebilir. Bu görevlerde geçen süreler eğitim süresinden sayılır.Yürürlüğe giren yönetmelik hükümlerini, Sağlık Bakanı yürütecek. 
Kaynak Yeniçağ: Sağlık Bakanlığı'ndan uzman hekim kararı 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
defol covit-19
defol covit-19 - 2 hafta Önce

Bence idareci durumunda olan bir sürü doktor var il sağlık müdürlüklerine bir sağlık müdürü yeter,ayrıca aile hekimleri hep boşta söz konusu vatansa göreve gelmeleri gerekir...

İŞİN DOĞRUSU
İŞİN DOĞRUSU @defol covit-19 - 2 hafta Önce

İDARECİ ADI ALTINDA ATIL DURUMDA OLAN DR LARI KULLANALIM, ASİSTAN HEKİM YERİNE DENEYİMLİ HEMŞİRE , SAĞLIK MEMURU NU KULLANALIM.

SIRADAKİ HABER