3 İlde Daha Sert Tedbir Sinyali !

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü corona virüsü salgını ve kısıtlamalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Tevfik Özlü açıklamalarında hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile birlikte şehirlerdeki kalabalıklaşmanın önüne geçileceğini vurguladı ve dikkate alınmazsa daha ciddi tedbirlerin uygulanacağını belirtti. Ayrıca Özlü, İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlerde sokaklarda, restoranlarda, caddelerde, alışveriş merkezlerindeki kalabalıklaşmanın vaka sayısını arttırdığını yeni açıklanan tedbirlere uyulmadığı takdirde sert tedbir sinyali verdi.

3 İlde Daha Sert Tedbir Sinyali !

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, A Haber'in canlı yayınına konuk oldu ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Tevfik Özlü açıklamalarında sokağa çıkma yasağı ve genel tedbirler hakkında değerlendirmelerde bulunarak yeni tedbirleri değerlendirdi.

Özlü açıklamalarının devamında bu tedbirlerin hastalığın yayılma hızını düşüreceğinin düşünüldüğünü eğer uyulmazsa bu kez daha sert tedbirler alınmak zorunda olunacağını vurguladı.

BU İŞİN CİDDİYETİ KAVRANMALI

Açıklamalarında bu alınan tedbirlerin vatandaşların olayın ciddiyeetini  anlamaları için bir uyarı olduğunu belirten Özlü, bu şekilde devam etme şansının olmadığını virüs yokmuş gibi yaşanılmayacğaını herkesin bu işin ciddiyetini kavraması gerektiğini ifade etti.

Aile ziyaretleri hakkında da konuşan Tevfik Özlü hafta sonu belli saatlerde sokağa çıkma yasağının olduğunu belirtip vatandaşların akraba, aile ziyaretlerini ertelemeleri gerektiğini vurguladı.

SOKAKLARDAKİ KALABALIKLAR AZALACAK

Açıklamalarında "Cumartesi ve Pazar sokağa çıkma yasağı belli saatler arasında olacak. Bu nedenle Cuma ve Pazartesi yaşanan yoğunluklar artık yaşanmayacak. Akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağının olması evlerdeki birlikteliği, eğlence merkezlerindeki kalabalığı da önleyecek." ifadelerini kullanan Özlü, bir başkasının evinde kalındığında hem kendinizi riske attığınızı hem de kendinizin riske girdiğinizi ifade ederek alınan tedbirlerin kesinlikle etkisinin olacağını sokaklardaki kalabalıkların azalmış olacağını bildirdi.

VAKALARIN ARTMA NEDENİ

Corona virüsü vakalarının bu denli artmasının nedeni hakkında da konuşan Özlü şöyle devam etti:

"Aslında alınan tedbirlere bakarsanız sorunun cevabı çok basit. İstanbul ve diğer illerdeki vaka artışının nedeni kalabalıklaşma, insan hareketi. Alışveriş merkezlerinde, caddelerde, kahvelerde, restoranlarda, kafelerde, sokaklarda ortaya çıkan yoğunluk hastalığın yayılmasına neden oldu. Aynı şekilde kurallara da uyulmadı

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul tedbir
İstanbul tedbir - 6 gün Önce

Alınması gereken en acil tedbir, il müdürünü görevden almaktır.
Yıllardır İstanbul un yönetilemediği ortada. Duyun artık bu çığlığı.
İstanbul sağlıkta 100 yıl geriye gitmiş durumda. Keyfiyet umursamazlık
ciddiyetsizlik ne ararsan var.

alim
alim - 6 gün Önce

çok geç alınan kararlar, bence yeterli de değil

Saçmalardan Seçmeler
Saçmalardan Seçmeler - 6 gün Önce

Daha sert tedbirler uygulayacaklarmış. Daha ne yapacaklarmış acaba? Lan zaten her eve girmiş virüs sokağımı kaldı bu işin? Bu açıklamalarla ve yaptıkları ile insanları şiddete meyillendirmekten başka bi halta yaramıyor. Lüzumsuz zevatlar

SIRADAKİ HABER