Sürekli İşçiler Toplu İş Sözleşmesinden Yararlanabilecekler!

Sürekli İşçiler Toplu İş Sözleşmesinden Yararlanabilecekler!

Yaklaşık 2 yıldır yeni Toplu İş Sözleşmesinin yapılmasını bekleyen 696 KHK ile sürekli işçi statüsüne geçirilen 4D'li işçilere Çalışma Bakanlığından son dakika yazısı geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalısma Genel Müdürlügünden Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıya göre "toplu iş sözleşmesi hükümlerinin yürürlük süresinin 31/10/2020 tarihinde sona ermesiyle birlikte 6356 sayılı Kanunun 4 üncü maddesine uygun şekilde Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilen sürekli işçi statüsündeki işçilerin, yetkili sendiaya üye olarak veya dayanışma aidatı ödeyerek anılan toplu iş sözleşmesinden yararlanabilecekleri değerlendirilmektedir." denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 14:17

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
tedyak
tedyak - 6 ay Önce

anlamadım gitti mart ayından buyana sağlıkcının canı çıktı ödül olarakta izini istifa ve emekliliği askıya alınmış,sendika yetkiliside çıkmıış izinlerin takipçisyis diyor insanlarla adeta dalğa geçiyor yazıklar olsun

Sendika
Sendika - 6 ay Önce

Sendika bu zamana Kadar Ankara'da nerdeydi? Ankaradaki yapılanma kendisi diye mi Teokş vermedi??? Ankara daki kendi yapılanması Urfa sendika grubu, işin Taşhiye, Hakyol vs ayağı şu bu niye tepki göstermedi Semih efendi??? Bir memura jet atama ne durumda memur önce müdür, sonra başkan yardımcısı son etapta Bakanlığa çok iyi yere gediyor bu normal mi?

ahmet
ahmet - 6 ay Önce

yetti artık bunların sendikaları,lütfen taşeron sistemine geri dönülsün.

Tedinim lee le
Tedinim lee le - 6 ay Önce

Vele hasan halvayi basan kız kaçıran kapıyı kıran bele hasan hasan hasan Can hasan hasan hasan bu dörtlüyü semih durmuş hediye ediyorum saglikcilar sendikaların arka bahçesi değildir bakanligimiz da e artık bi zahmet sağlıkçılarla ilgili özlük haklarına sahip çıksın izinleri durdurulan sağlıkçılara izinleri karşılığı tazminat verilebilir mesela

SIRADAKİ HABER