Sağlık çalışanları hakkında teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda başlandı

Sağlık çalışanları hakkında teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda

Komisyon, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, usule ilişkin yaptığı konuşmada, ilk kez bir kanun teklifinin ilgili komisyonda görüşülerek aynen kabul edildiğini, bunun güzel bir gelişme olduğunu söyledi. Bu uygulama için teşekkür eden Kuşoğlu, muhalefetin ısrarı nedeniyle veya değil, bu şekilde daha iyi bir yasama sonucu alınacağına işaret etti.

HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemenin 7 aydır beklendiğini söyledi. Kanun teklifinin milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak hazırlanması gerektiğini anlatan İpekyüz, ancak söz konusu düzenlemenin bu usul izlenmeden hazırlanarak Meclis'e geldiğini ve "mış gibi yapılarak yasalaştırılmak istendiğini" öne sürdü.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, milletvekilleri olarak teklife ilişkin sorularına yanıt alamadan Komisyonun toplandığını, izlenen bu usul nedeniyle düzenlemenin eksikliklerinin görülmesinin zorlaşacağını ifade etti.

Komisyon Başkanı Yılmaz, siyasi parti gruplarının uzlaşmasıyla bu teklifin tali komisyonda çarşamba günü görüşüldüğünü ve bugün de Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesine karar verildiğini kaydetti. Yılmaz, tali komisyon raporu dün gelir gelmez milletvekillerine gönderilmesi gerekirken bugün mail olarak iletildiğini, teklifin etki analiziyle ilgili özel bir not hazırlandığını bildirdi.

Teklifin ilk imza sahiplerinden AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, düzenlemeye ilişkin bilgi veriyor.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İSA AYVAZ
İSA AYVAZ - 3 hafta Önce

KANUN TEKLİFİ DOKTOR ARKADAŞLARA YÖNELİKTİR ve ONLARIDA TATMİN ETMEMEKTEDİR, Diğer Sağlık personeline herhangi bir iyileştirme yoktur. Katsayıları yükseltsen ne yazar olmayan parayı dağıtamazsın, Kat sayıları yükselttik diyorlar.

Doktor
Doktor - 3 hafta Önce

Emeklilik disinda ne doktorlara nede diger saglik personeline hicbir iyilestirmw yapmayan, sadece yarin birgün siyasi agizla biz saglik calisanlara ile ilgili düzenleme yaptik demek icin yapilmis bir teklif. Böyle giderse sektordeki yikim dahada artacak. Saglik calisanlari gergin huzursuz vatandas gergin huzursuz saglik sisteminin sonunu hazirliyorlar.

uzman doktor
uzman doktor - 3 hafta Önce

hiç bir artış olmayacak, mahsuplaşma kalkmıyor, maaş aynı, laf kalabalıklığı yapıp, ayak yapıyorlar. Neymiş tavan artmış, ulan bir tavanı yıllardır bir lira döner alamadık periferde ne tavanı. Borç içinde aile geçindiremiyoruz artık. Sırf göz boyama. Bende en kısa zamanda tavanı değil kapıyı göstercem size inşAllah..

Halo dayı
Halo dayı - 3 hafta Önce

Çabuk hızlı olalım sanki ufukta seçim kasım da olacak gibi bir his var içimde

smemuru
smemuru - 3 hafta Önce

yani bişi yok yine hahahaha

SIRADAKİ HABER