AGİ kalktı mı? Bakan Bilgin açıkladı

Bakan Bilgin: AGİ tüm çalışanlar için. İşverenin verdiği vergiden devletin vergiyi iade etmesi. Memurlar açısından AGİ'nin dışındaki tüm ödemeler devam ediyor.

AGİ kalktı mı? Bakan Bilgin açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin özel bir televizyon kanalında katıldığı programda soruları yanıtladı.

Bakan Bilgin asgari geçin indirimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AGİ KALKTI MI?

* İşçi diyelim ki ücret alıyor. Tüm çalışanlar için basit açıklarsak sizden vergi almıyor. AGİ için gerekli gelir olması lazım vergiyi iade ediyorum diyor devlet. Ne vergi alıyoruz ne de vergi iade ediyoruz.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

* AGİ tüm çalışanlar için. İşverenin verdiği vergiden devletin vergiyi iade etmesi. Memurlar açısından AGİ'nin dışındaki tüm ödemeler devam ediyor.

* Emeklilerin en düşük rakamı 1500 liraydı, 1200-1300 olanlar da vardı. Bunu 1500 TL'ye çekmişti Sayın Cumhurbaşkanımız.

* Bunu bir de 2500 TL'ye çekti. Memur emeklilerine toplu sözleşme şartı olarak yüzde 31 artış gerçekleşmiştir. Memur zammını da emeklilerine yansıttığımızda emeklilerdeki artış yüzde 67'ye ulaşmıştır.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
VERGİ
VERGİ - 2 hafta Önce

ALMADIĞI PARAYI KİMSE CEBİNDEN VERMEZ

Sağlık ci
Sağlık ci - 3 hafta Önce

Emmi bizimle dalgami geciyon...mayista vergiye giriyorduk temmuzdan itibaren mahsup ile geri aliyorduk...bize diyorsunki damga ve gelir vergisi ni kaldirdim...eeeeee benim ocakta agi m 602 tl olacakti.yilda 7200 tl yapar..bize iyilikmi yaptin şimdi..bence kötülük yaptin ..asgari ucret 4250 ye kadar olan tutar dan vergi ve agi kalkti diyirsunuz..benim maasim 8800 tl oluyor..benden yine vergi kesilecek..bu oranda agi iadesi olacakmi....ben bu kadar biliyorum...sayin bakan sizde bildiklerini zi soyleyin.. kafalar cok karışık..her yenilik oldugunda bize biraz daha kazik giriyor..bu nasil bi hesap.. anlamıyorum......bi anlatin...asgari ücret liyi korurken bana oyle geliyokiiiii..şemname oynarker memura cikmayacak bişey çaktiniz.....bunu bi anlatinnnnn...... süslü lafla degil..anlayacagimiz sekilde.....çarşi cok karisik bakanim.....iyice kariştirmayin...26 yillik memurum boyle bi hesap girmedim........

SIRADAKİ HABER