VHKİ olabilmek için Sınav, Mülakat, Sözleşmeli Yöneticilik için Ne VAR

VHKİ  olabilmek için Sınav, Mülakat,  Sözleşmeli Yöneticilik için Ne VAR

Sağlık sen teşkilatının sözleşmeli yöneticilere karşı basın açıklaması yapması, pek görünen bir olay değildir. Ancak son zamanlarda sağlık sen teşkilatlarından da sözleşmeli yöneticilerin uygulamış oldukları mobbinğ ve iş bilmez tavırlarla ilgili açıklamalar sağlık camiasının gündeminde yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığında memur olarak görev yaparken, sadece VHKİ olabilmek için dahi sınavın ve mülakatın olduğu bir sistemde Sözleşmeli yöneticilerin atanması için gerekli olan tek yegane şart lisans mezunu olmanın yeterli olması. Ne bir müracaat, ne bir memur olma, ne sağlık personeli olma, şartı var. Kim niçin sözleşmeli yönetici olarak atanıyor. İmza atmaktan kaçınan mesai de referans merkezlerini ağırlayan, ama sahadan bir haber kişiler hızla basamakları nasıl tırmanıyor bilmek ve anlamak mümkün değil.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık çalışanlarının üye olmuş olduğu sosyal paylaşım siteleri mobbing ve ayrımcılık paylaşımları ile dolu. Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavında Veri Hazırlama ve Kontrol İşletme Unvanı alanında sınava girenlere aşağıda yer alan konulardan en az 70 alma şartı koydu. 70 almak yetmedi birde mülakata tabi tutuldu.

Peki sağlık sektörünün CEO su olarak adlandırılan ve bulunduğu kadrodan daha fazla maaşı olan sözleşmeli yöneticilerin en az Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadar bu konularda bilgi sahibi olması gerekmiyor mu?

Yasa ve yönetmelikleri bilmeyen, liyakat ile geldiğine inanmayan ve buna çalışanlarını da inandıramayan, tek amacı ne olursa olsun bir dahaki döneme sözleşme imzalamayı amaçlayan yöneticlerle sağlık sektöründe sorunlar her geçen büyür ve başarıdan ve sağlık ta çalışan ve hasta memnuniyetinden söz edilemez.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 00:25

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 4 hafta Önce

hangi sistem gelirse gelsin,beğenmeyenler olacaktır. Size de bir şey beğendirmek ne kadar zor.dünyayı verseler doymuyorsunuz.

alim
alim - 4 hafta Önce

torpili olmayanlar, babayı alsınlar:))))))

alii
alii - 1 ay Önce

bilgi sahibi olmak gerekmiyor dayın olsun yeter bu ülkede

YORUM
YORUM - 1 ay Önce

BU SÖZLEŞMELİ İDARECİ SİSTEMİNİ GETİREN BÜYÜKLERİME BİR SÖZÜM VAR.; ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM....

Birol
Birol - 4 hafta Önce

Aynen katılıyorum ama sağlık sen genel başkanı ne yapmak istiyor acaba sağlık bakanlığında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor ama bir türlü olmuyor çünkü işlerine gelmiyor hep söz özde yok söze gelince var hepsi idari birimlerde görev yaptıklarını biliyorlar ama hep kandırmaca yetkili olmak sosyal ve özlük hakları aramaktır bunlara üye olanlara da şaşırıyorum bu korku niye acaba saygılarımla

2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP ETMEDİN SAYIN DURMUŞ
2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP ETMEDİN SAYIN DURMUŞ - 4 hafta Önce

SAĞLIK SEN İLMİ SİYASET YAPIP İNSANLARIN AKLIYLA DALGA GEÇİYOR AMA HİÇ BİLMİYORKİ BİZ ONLARA HER TARAFIMIZLA GÜLÜYORUZ.EY ÜÇ MAYMUNU OYNAYAN ZALİM FUKARA DÜŞMANI SAĞLIK SEN.2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI 8 YILDIR MAĞDUR.SİZ SAĞLIK SEN PATENTLİLERİ HEP SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR YAPTINIZ.DİYETİNİDE 2351 VHKİYE ÖDETTİNİZ.ALLAH SİZDEN BUNUN HESABINI SORACAK.HAKKIMIZ SİZE HARAM ZIKKIM OLSUN.ZEHİR ZIKKIM YESİN HAKSIZ ATANANLAR.SINAV KAZANIP 8 YILDIR MADDİ MANEVİ MAĞDUR EDİLEN 2351 VHKİDEN BİRİ.

ŞENOL AKSU
ŞENOL AKSU - 4 hafta Önce

Helal olsun valla iyi koymussunuz lafı...

SIRADAKİ HABER