Taşınır Kayıt Yetkilileri Malzeme Tesliminde Bulunmak Zorunda Değil mi?

Taşınır Kayıt Yetkilileri Malzeme Tesliminde Bulunmak Zorunda Değil mi?
Taşınır Mal Yönetmeliğinde Taşınır kayıt yetkilisini “Taşınırları teslim alan, sorumluluğundaki ambarlarda muhafaza eden, kullanıcılarına ve kullanım yerlerine teslim eden, bu Yönetmelikte belirtilen esas ve usullere göre kayıtları tutan, bunlara ilişkin belge ve cetvelleri düzenleyen ve bu hususlarda hesap verme sorumluluğu çerçevesinde taşınır kontrol yetkilisi ve harcama yetkilisine karşı sorumlu olan görevliler” olarak tarif eder.
Taşınır Kayıt yetkilisi olabilmek sağlık çalışanları için ayrıcalıklı bir işlem. Nöbet yok, forma giymek yok, ek ödeme güzel. idari izinlerde izinli olmak gibi bir çok ayrıcalığa sahip. (Nöbet tutulmayan hastaneler için yazdık)
Bilindiği üzere Taşınır Kayıt yetkilileri bir yoğun bakım hemşiresi kadar ek ödeme almaktadırlar.. Elbette yaptıkları görevin zorlukları ve riskleri malum. Ancak neden kendilerini kullanıcılara malzeme teslimi sırasında depoda göremiyoruz. Görev tanımlarının gereği olarak mal tesliminde bulunmak zorunda değiller mi?
Sağlık çalışanları malzeme alımı sırasında bulunmak zorunda ise, Teslim edenler nerede?
 (Yazımız görevinin başında olanlara değil, sahada hiç olmayanlara)
Bir hastanede kaç Taşınır Kayıt Yetkilisi olmalı, bir standardı var mı? Bir denetimi var mı?

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 07:58

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen kimsin
Sen kimsin - 2 ay Önce

Sen kimsin depoda göremiyorsun aylık 3 4 trilyonun altına imza atan adamlar ki hiçbiri bu işi isteyerek yapmaz. Devletin malına sahip olmaya çalışan adamlara bu tarz söylemler hoş olmamış. Tarzınız milletin aldığı ek ödeme farkları yerine bu garabet sistemin tamamı olmalı.bu dediğiniz tarz çalışan adamlar 1 dir 2 dır. Üslubumuz hoş değil. Milleti birbirine satastiracaginiza liyakatsiz yoneticleeden başlayın. Bunlar silsilesi yoluyla olan şeyler. Liyakatsiz adam gelince liyakatsiz adama taşınır işi yapmamasina rağmen taşınır verir. Torpilli adamı masabasina çeker bunlar hepsi silsilesi yoluyla olur

İlker
İlker @Sen kimsin - 2 ay Önce

Çok yerinde bir cevap olmuş arkadaşım. Taliplisi varsa buyursun gelsin.

SIRADAKİ HABER