Sürekli İşçi Kadrosunda Bulunan Personelin Görevlendirilmeleri

Sürekli İşçi Kadrosunda Bulunan Personelin Görevlendirilmeleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına Veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 Ve Geçici 24 Üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar hakkında yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlanması ile birlikte ve bu kapsamda çalışan personel sürekli işçi olarak çalışmaya başladı. 20.11.2017 tarihli ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127’nci maddesiyle, 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23’üncü maddenin beşinci fıkrasında? “Sürekli işçi kadrolarına geçirilenler, birinci fıkrada öngörülen şartları taşıdıkları sürece ve çalıştırıldıkları teşkilat ve birimde geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale sözleşmesi kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilebilir…”Geçiş işlemleri ile birlikte uygulamalarda farklılıklar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle, hastanelerde kimsesiz hastaların bakımı, yoğun bakım, palyatif gibi birimlerde yatan hastalarda oluşması muhtemel yatak yaralarının önlenmesi, hastaya pozisyon verilmesi amacı ile istihdam edilen klinik destek elemanı personel bu alandan çekilerek tamamen evrak ve hasta taşıma amacı ile değerlendirilmeye başlandı.Bu durum diğer personelin iş yükünü artırdı.

Veri giriş elemanı olarak işe başlayan personel, personel özlük, mutemetlik, idari büro, satın alma gibi birimlerde görevlendirilirken, memurlar poliklinik hizmetlerinde veri giriş elemanı olarak görevlendirilmeyle karşı karşıya kalmaya başladı.

Genel İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan memur, poliklinik hizmetleri için veri giriş elemanı olarak görevlendirilirken,  veri giriş elemanı olan sürekli işçi kadrosunda buluna personelin personel özlük, mutemetlik, idari büro, satın alma v.b alanlarda görevlendirilmesinin mevzuatlara uygunluk durumu nedir?

Sürekli işçi kadrosundaveri giriş elemanı personelin, personel özlük, mutemetlik, idari büro, faturalandırma, satın alma v.b alanlarda görevlendirilmesi durumunda sorumlulukları nedir?

Sürekli işçi kadrosunda buluna personelin personel özlük, mutemetlik, idari büro,faturalandırma, satın alma v.b alanlarda görevlendirenlerin sorumlulukları nedir?

Sürekli işçi kadrosunda buluna personelin personel özlük, mutemetlik, idari büro,faturalandırma, satın alma v.b alanlarda görevlendirilmeleri hangi eğitim kriteri baz alınarak yapılmaktadır?

Sürekli işçi kadrosunda buluna personelin eğitimini almadığı bir alnada görevlendirilmesi işçiyi zorda bırakmaktamıdır?

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 11:34

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 7 ay Önce

SÜREKLİ İŞÇİLERİN GÖREVLENDİRİLMELERİNDE BİR SORUN YOKTUR,HER ORTAMDA ÇALIŞTIRILABİLİRLER.LAKİN BAZI YERLERDE MEMURLARDAN ÜST GÖREV VE YAKIN BENZER GÖREV VERİLMELERİ HUZURSUZLUK YARATMAKTADIR.İDARELERE BU HUSUSTA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR,AMA DİKKAT DE EDİLMİYOR.TERK GERÇEK MEMUR STATÜSÜNDE DEĞİLLERDİR VE HER YERDE DE ÇALIŞTIRILABİLİRLER. SAYGILARIMLA.

deephayal
deephayal - 7 ay Önce

bizim hastaenede işciler torpil yarışına girdi hemen hepsi idari kata yerleşti. bir memur gelse onların işlerini yapacak o konumdayız.

Ömer Aslantaş
Ömer Aslantaş - 7 ay Önce

Temizlik görevlileri direk bilgisayara geçti şirket zamanında temizliktekiler klinik destek elemanlığına,klinik destek elemanıda veri girişine terfi ederdi şimdi temizlik elemanlarınında hasta bakıcı sertifikaları var ve çokta güzel deneyimleride var bence onlar klinik destek olarak (üniverste mezunları) hariç diğerleri değerlendirilebilir.Veya Bakanlık tekrardan ihtiyaç alanlarına sürekli işçi alabilir yoksa haksızlık olur.

ben ben
ben ben - 7 ay Önce

ya müdür yardımcısı olan işçciler ne olacak ondan da bahset biraz efendi

fahri
fahri - 7 ay Önce

Doğru sürekli işçiler her yerde çalışabilir::)) ya hastanede temizlik personeli eksiği var göyaaa ama temizlik personelleri mutemetlikte orda burda

SIRADAKİ HABER