Şok iddia! Yediiklim o sınavın kitapçık ihalesini de almış

'Yediiklim Yayınları soruları yayınladı' iddiasıyla ilgili yeni bir detay paylaşıldı. Firmanın 'Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Dil Sınavı' kitapçığını basma ihalesini aldığı ileri sürüldü.

Şok iddia! Yediiklim o sınavın kitapçık ihalesini de almış

Yediiklim Yayınları'nın 'Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Dil Sınavı' soru kitapçığını basılması, dağıtılması ihalesini aldığını iddia eden bir belge ortaya çıktı.

 KPSS 2022 Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı’nın bazı soruların Yediiklim Yayınları’nın deneme sınavlarında sorulduğu iddiasının ardından Tele1’e konuşan Yediiklim Yayınevi yetkilileri konuya ilişkin ‘Bir iki soru aynı diye algı yapmaya gerek yok’ dedi. Bunun üzerine gazeteci Murat Ağırel sosyal medya hesabından yeni bir detay paylaştı. Ağırel, paylaşımında “KPSS sınavında çıkan sorular daha önce Yediiklim yayıncılık test kitaplarında noktası, virgülü ile yer almış, hatta videoları halen mevcut. Yediiklim’in sahibi Münir Çelik. Bu firma 'Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Dil Sınavı' soru kitapçığını basılması, dağıtılması ihalesini almış!” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aslan
aslan - 2 hafta Önce

İYİ OLUYOR,MÜSTEHAKTIR

SIRADAKİ HABER