Sağlıkta Esnek Mesaiden Kimler Yararlanıyor

Sağlıkta Esnek Mesaiden Kimler Yararlanıyor

Bugün yayımlanan genelge ile Kamuda esnek mesai uygulamasının devam edileceği açıklandı. Tabi bu Covid-19 pandemisinin önde savaşan kahramanlarının çalışmış olduğu Sağlık Bakanlığı hariç.

Evet Sağlık Bakanlığının personelinin bir kısmı bu esnek mesaiden yararlanıyor.

Kimler mi bakalım:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kendi aralarında personele duyurmadan anlaşan sözleşmeli yöneticiler. Biri sabahtan geç geliyor, diğeri akşam erken çıkıyor.

Bazı sözleşmeli yöneticiler bu dönemde izin kullandılar ama tek bir gün bile senelik izin yazdırmadılar. Ama bağlı bulundukları personelin böyle bir ayrıcalığı olmadı.

Hasta bakmayan birimlerde çalışan idari büro personeli kimseye söylemden ilan etmeden esnek mesai uyguladı.

Bu arada sahada çalışan sağlık personeli personel yetersizliğinden dolayı sekretarya işlemlerini bile kendi yürütmek zorunda kaldı.

Madem idari bürolar esnek mesai yapabilecek yapıya sahip neden kliniklerin iş yükünü hafifletmiyor.

Hafta sonu çalışması gereken personel hafta içi 5 (beş) gün esnek mesai yapıp, hafta sonu çalışması için fazla mesai ücreti ödenir mi?

Bu zamana kadar sahada yaşanan esnek mesai uygulaması sanırım böyle devam eder. Nasıl olsa  idari izinde dahi çalışanın sesini duyuracak kimse yok

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 08:35

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

Esnek mesai yapan personel veya yöneticiler var ise, bunun sorumlusu Sağlık Müdürüdür, bu teşkilatta çalışanlar bu günlerde çalışmak için istihdam ediliyor. Esnek mesai yapmak isteyenler çalışmadıkları zamanın ücretini devlete geri iade etsinler.

SIRADAKİ HABER