Sağlık Personelini İl İçi Tayinlerde EZMEYİN

Sağlık Personelini İl İçi Tayinlerde EZMEYİN

Sağlık Personelini İl İçi Tayinlerde EZMEYİN

          Yılların emekçisi sağlık personelleri göreve atandıklarında genelde kırsalda veya kimsenin istemediği birimlerde görevlendirmesi yapılır. Yıllar sonra nasılsa hizmet puanım artar merkeze geçerim hayali ile kırsalda  yaşamın bütün olumsuz şartlarına ( eğitim-konfor-çevre-vvvsvs) göz yumar  ve yıllar sonra  hizmet puanı yükselmiştir. Artık merkezde kendine kadro açılmasını bekleyen şağlık çalışanı il için de yer değiştirme kurasını bekler ve ilan yayınlandığında şok olur mevzuta uygun olmasına rağmen kendi birimine fazlalık olmasına rağmen  dayısı kocası ahbabı olan il merkezinde çalışan biri için daha rahat etmesini sağlamak amaçlı onu ayakta çalışmak yerine masa başı için birimden birime kadro ilanına çıkılmıştır.  Fakat kırsalda madur olan şahış  buna ses çıkaramaz yarın başıma iş gelir diye aslında farkında değildir itiraz etmemesi aslında başına gelebilecek en köü şeydir. Çünkü kendinden değil çocuklarının eğitiminden geleceğinden ve hatta kendi sağlığından çalmıştır. Bu gibi keyfi uygulamalara itiraz edip dava açmak bir haktır . Üyesi olduğunuz sendika dava açmalıdır.  SAYIN BAKANIMIZda bu gibi durumlara önceden tedbir almalı ve bu konuda  genelge yayınlayarak  keyfilik uygulamasına son vermesi gerekir. 

  Dağdaki boynuzsuz keçi hak soracak  ise binlerce sağlıkçıda hakkını soracaktır  Bu hakkı yemek isteyenlere BAKANLIK ve Mağdur olanlar DUR DEMELİYİZ.  Sendika bu duruma itiraz edip dava açmıyorsa ; zaten haksızlık genelde sendikanında onayından geçmştir . Haksızlık oluyorsa sendika burada ayar verme işini yapmış terazi görevini üstlenerek ses çıkmamasını sağlamıştır  Bir yerde haksızlık yapılıyorsa o haksızlığı isteyen ve faydalanandan daha çok buna göz yumanlar imza atanlar  dur demeyenler de  vebal altındadır.  Bu konuda  hak aramak suç değildir. En nihayetinde hakkınızı arayarak yaşınız 60 olduğunda pişmanlık yerine onurunuz ile mutlu olabilirsiniz 

 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 14:52

Kadir DUTUCU

YORUM EKLE
YORUMLAR
K.Maraş İl Sağlık Müdürlüğü duy
K.Maraş İl Sağlık Müdürlüğü duy - 2 ay Önce

K.Maraş İl Sağlık Müdürlüğü duy,

ÇANAKKALE
ÇANAKKALE - 2 ay Önce

15 temmuzu unutmayalım. Mağduriyet oluşturup insanları mesleğinden ve devletinden soğutmayın. Sağlıkdaki yapı liyakatı olmayan, vizyonu sönük, ilişkileri nahoş aklını kimi yerlere teslim etmiş kişiler başımızda oldukça 15 TEMMUZLAR BİTMEZ.

Adana
Adana - 2 ay Önce

Adana ilinde 7 yılda sadece bir defa il içi tayin açıldı onun dışında açılmadı açılmak istenmiyor acaba neden????

TOKAT
TOKAT - 2 ay Önce

red gelen dilekçelerden usandık artık aile bütünlüğümüz kalmadı çocuklarımız perişan Allah yardımcımız olsun

SIRADAKİ HABER