Sağlık Çalışanları Yargıya Başvursa Sonuç Ne Olur?

Yasa ve yönetmelikler sadece sağlık çalışanları uysun diye mi konulmuştur. Yöneticiler iş ve işlemlerini yasa ve yönetmelikler doğrultusunda mı gerçekleştirmelidir? İnsiyatif kulanma hakkı yasa ve yönetmelikler dahilinde değil midir?

Sağlık Çalışanları Yargıya Başvursa Sonuç Ne Olur?

Sağlık çalışanları haklarını yeterince arıyor mu? Sağlık çalışanları çalışma hayatında bir çok problem ile karşılaşmaktadır. Bu problemler için de çoğu zaman sendika dahil hiç kimse sesini çıkarmamaktadır. Sağlık çalışanlarının çalışma hayatında karşılaşmış oldukları yasa ve yönetmelşklere uymayan iş ve işlemleri  yargıya taşısa acaba ne olurdu? O zaman yöneticiler keyfi hareket edebilirler miydi? 

Sağlık çalışanları ;geçici görev yönetmeliğine aykırı olarak yıllarca il-ilçe Sağlık müdürlükleri ve ADSM'lerde geçici görev ile çalıştırılan personeli yarğıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları; geçici görev yönetmeliğine aykırı olarak yıllarca il-ilçe Sağlık müdürlükleri ve ADSM'lerinde geçici görevlendirme kriterinin ne olduğunu yargıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları; kadrolarında görünen sağlık personeli geçici görev yönetmeliğine aykırı olarak yıllarca il-ilçe Sağlık müdürlüğü ve ADSM'lerde çalışan personel nedeni ile fazla mesaiye getirilmesini yargıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları; geçici görev yönetmeliğine aykırı olarak yıllarca il-ilçe Sağlık Müdürlüğü  ve ADSM'lerde pdc doluluğuna rağmen geçici görevlendirilenler nedeni ile  il-ilçe  Sağlık Müdürlüğünde ve ADSM'lerinde geçici görevlendirilenler nedeni ile iş yükünün artmasını yargıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları :kıyafet yönetmeliği uygulamasının sadece kendilerine uygulanmasını yargıya taşısalar ne olur?

Sağlık çalışanları ;25 yıl ve üzeri personelin nöbetsiz birimlerde ihtiyaca göre değerlendirilmesi yazısına rağmen 25 yıl ve üzeri çalışan personel, nöbetsiz birimlerde çalışan ve 25 yıl altı personeli örnek göstererek yargıya başvursa ne olur?

Yüksek Lisans ve Doktora yapan sağlık çalışanları; yönetmeliklere rağmen servis sorumlularının Yüksek lisans ve doktora yapanlardan tercih edilmeyişini ve yönetmeliğe rağmen servis sorumlusunun hemşirelik alanında lisans mezunu olanlardan tercih edilmeyişini yargıya taşısalar ne olur?

Sağlık çalışanları; yönetmelikte yer almamasına rağmen koordinatör hemşirenin gündüzde de çalıştırılmasını yargıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları; hiç bir yasa ve yönetmelikte yer alamayan koordinatör hemşire, süpervizör hemşire, sağlık bakım hizmetleri birim sorumlusu görevlendirmelerini yargıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları; yasa ve yönetmeliklerde yer almayan görevlendirmeler nedeni ile fazla mesai çalıştırılmalarını yargıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları; fazla mesai çalıştırılırken Evde Sağlık Hizmetleri gibi gündüz çalıştırılan birimlerde standarttan daha fazla personel görevlendirilmesini yargıya taşısa ne olur?

Sağlık çalışanları; Kuruma yeni başlayan personelin nöbetsiz birimde çalıştırılmasını ve bu nedenle fazla mesai yaptırılmalarını yargıya taşısa ne olur?

Mesai takiplerinin sadece hekim dışı personele uygulanmasını yargıya taşısalar ne olur?

Mesai takiplerinde tüm personelin kontrol edilmeden sadece belirli personelleri kontrol edilmesini mobbing açısından  yargıya taşınsa ne olur?

Mesai kontrol sisteminde işçi kadrosunda çalışan personel mesaisini tamalamıyor ise,  ancak sadece sağlık çalışanları kontrol ediliyor ve ayrımcılık yapılılması yargıya taşınsa ne olur?

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 15:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçı
saglıkçı - 8 ay Önce

bizim tek inandıgımız adalet ilahi adalet.inş onlara tecelli edecek.kul hakkı yemek,ona buna peşkeş çekmek,özlük haklarını yemek,makam için,para için,her türlü hilekarlığı yapmak,vs...Allah cezalarını verecek bu zihniyetin inş.hakkım haram zehir olsun sizlere........

hiç
hiç - 8 ay Önce

Güya kendisini ilgilendirmeyen işlere burnunu soktuğu düşüncesiyle kurumda mimlenir. Daha da kötüsü bundan sonra nefes aldırmazlar .O personelin açığını arar bulur uydurur işinden gücünden ederler.

Sağlık
Sağlık - 8 ay Önce

Güzel olur aslında. O kadar aykırı durum varki.

MEHMET 02
MEHMET 02 - 7 ay Önce

YARGIYA BAŞ VURURSAK NE OLUR
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On dört yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER