"İldeki sağlık bürokratları ne iş yapar ! "

Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Köksal, Sağlık sisteminde sözleşmeli yöneticilik modeli geldiğinden bu yana makamlar sadece para çarpanı olarak değerlendirilmeye başlandı dedi.

"İldeki sağlık bürokratları ne iş yapar ! "

Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Köksal açıklamasında;

"Sağlık da frensiz gidiyoruz !
Sağlık sisteminde sözleşmeli yöneticilik modeli geldiğinden bu yana makamlar sadece para çarpanı olarak değerlendirilmeye başlandı !
Milletvekili maaşının iki katı kadar il sağlık müdürü maaşı ,
Vali maaşının iki katı kadar Başkanlık makamı maaşı ,sadece üzerinde resim olan para ???? olarak algılandı .
Kimse artık kanayan yaraya dur demiyor,sözleşme süresi uzasın diyor ,birde siyasi anlaşmazlık varsa bizim şehir gibi yöneticiler için tek olay görev süresi .
Gelelim asıl meseleye ;bir yönetici yönetici olduğu hastanede yemediği ahlaki halt kalmıyor ise sözleşme süresinin bitmesini mi bekleyeceğiz . Bekar adam her şeyi yapar deyip sineye mi çekecek millet! Eskişehir Sağlık sisteminin sözleşme süresinin bitmesini mi bekleyeceğiz . Mahkeme kararına rağmen iç soruşturma yı bile hızlı yapamayan ,sonuç alamayan idare ciler ne iş yapıyor !
Şehrimiz sağlık sistemine ve makamlara zarar veren meyve deki kurt ları temizlemek için sözleşme süresi bitmesi beklenecek ise şu soruyu sormak gerekiyor ;
1- şehirde başhekim Yrd ,başhekimler ,başkanlar ve sistemin lideri olan değerli müdürümüz arsızı hırsızı nursuzu görevden almak İçin sözleşme fesih etmek için neyi bekliyor ? Atama yapmıyor ise görevden almak da mı yasak !
2- Bütün insiyatifi en üst bakanlar ve üst düzey bakanlık bürokratları tarafından alınacak ise arada görev yapan ildeki sağlık bürokratları ne iş yapar !
3- Madem herhangi bir insiyatif almayacaklar ise neden maaş alıp yük olurlar !
4- ilimiz sözleşmeleri 16. 01.2017 tarihinde 36 ay süreli başlamış 2020 yılında bitmiştir . İlimizde o süreden bu yana 18 aydır vekalet ile yönetilmek te dir . Bu süreç sağlık sisteminde bitmeyen sözleşme dönemi olarak tarihe kara bir leke olarak geçmiştir .
Şimdi 18 aydır vekalet ile giden sistemde işini yapmayan ,arsız ,yolsuz ,ahlaki sıkıntı yaşayanlar İçin sözleşme dönemi ne zaman bitecek ! Sorunları tespit edilmişler görevden alacak bir irade yokmu !

Herkese hayırlı cumalar diliyorum !" ifadelerine yer verdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur batanyıldız
Uğur batanyıldız - 3 hafta Önce

Bu sözleşme garabeti kesinlikle kaldırılmalı özellikle başhekimler ehliyet ve liyakat uygun olmalı onun bunun torpillisi babası kızı oğlu olmamalı sırf bizden diye bir çoğu da öyle gözüküyor menfaati gereği bu tür insanları kesinlikle idareci konumuna getirilmemeli bu tür insanlarla sağlık sistemi tam çöker zaten can çekişiyor.

BALLI MAAŞLI YÖNETİCİ DEĞİL DEVLET İDARECİSİ LAZIM
BALLI MAAŞLI YÖNETİCİ DEĞİL DEVLET İDARECİSİ LAZIM @Uğur batanyıldız - 3 hafta Önce

İL MÜDÜR YARDIMCILIĞI SİSTEMİ GERİ GELMELİ

Kerem
Kerem - 3 hafta Önce

Sözleşmeli yöneticilik sistemi TRABZONLULARA yaradı. Tüm kademelerdeki yöneticilere bakın hepsi trabzonlu. Yiyin efendiler yiyin bakalım doyacak mısınız… ÖSYM tarafından görevde yükselme sınavları yapılarak bu adaletsiz ve sahtekar ahlaksız sistem kaldırılmalıdır

Sağlik Memuru
Sağlik Memuru - 3 hafta Önce

Kendi pisliğini göstermemek için milletin maaşına mi gözünü diktin önce kendi yalamaktan başka hiç bir vasfı ve işlevi olmayan kendi maaşını ve sendika başkanı maaşını ifsaa et, diğerleri müdür olmasa hastahanede daha fazla maaş alırlar biraz bilgi sahibi ol sıkma

Ramazan
Ramazan - 3 hafta Önce

Afyon ili şuhut ilçe sağlık müdürü ve eşi pratisyen tabip masaAllah saat 10 da gelip 15 de gidiyolar sanki babalarının çiftliği bunların vatandaşa davranışları kötü . mental yorgunluk var. Vatandaşin cenazesi bunlar yuzunden bekliyor Şuhut ilçe sağlık müdürü acil degismesi gerekli. Yetkililerin dikkatine.....

Fethi
Fethi - 3 hafta Önce

VALLAHİ HİÇ BİR ŞEY YAPMAZLAR BUNU KENDİLERİDE İYİ BİLİYOR.. İŞ TAKİP EDER YOLLARINI BULURLAR.EKMEK ELDEN SU GÖLDEN MİSALİ NE YAZIK Kİ HEPSİ MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR GEÇİNİYORLAR .OYSA MEMLEKETE YAPACAKLARI O KADAR COK İŞ VARKİ SAYMAKLA BİTMEZ ???...

Ali veli
Ali veli - 3 hafta Önce

Paraya para demiyorlar acaba ne diyorlar

yazıklar olsun
yazıklar olsun @Ali veli - 3 hafta Önce

iyi para alır, kendilerine özel otopark yapar, yeni makam koltukları alır

kamil
kamil - 3 hafta Önce

Bİ...... YARAMAZLAR.

Patron
Patron - 3 hafta Önce

Patron içeri boynu bükük vaziyette giren gariban hüsoya sorar:
-Evladım sen iş mi itiyorsun?
-Evet efendim onun için geldim
-Peki sen ne iş yaparsın?
-Ne iş olursa onu yaparım efendim

Haaa da bunlar her işi yapar hemde her işi...


SIRADAKİ HABER