İl Sağlık Müdürlerinin Görevden Alınma Şekli Nezaketsizce

İl Sağlık Müdürlerinin Görevden Alınma Şekli Nezaketsizce

İyi yada kötü, başarılı yada başarısız tıp fakültesi okumuş , kimisi yıllarca sağlık ocağından yada hastanelerde görev yapmış daha sonra bir şekilde il sağlık müdürü olmuş kişilerin bakanlıkça görevden alınıp kızağa çekilmesi onur kırıcı şekilde uygulanıyor.

personel sağlık

Sağlık Müdürleri 2 yıl süre ile sözleşmeli olarak bu göreve geliyorlar. Görev bitiminden ya süreleri uzatılıyor yada başkası getiriliyor. Ancak görevden alınma şekli ise hemen hemen hiçbir bakanlıkta olmadığı gibi sert ve nezaketsiz. Mevcut Sağlık Müdürü sabah işe geliyor EBYS'yi açmaya çalışıyor ama giremiyor. Meğerse gece görevden alımış

Pazartesi günü bakanlıkta mali konular hakkında toplantıya giden, görüşmeler yapan sağlık müdürü işleri bitip Ankara'dan ayrılırken Gölbaşı'nda görevden alındığını öğreniyor

Uçağa binerken telefonunu kapatan sağlık müdürü uçaktan inince görevden alındığığı internet sitemizden duyuyor. 

Cuma günü A ili için sözleşme imzalayan B ilinin sağlık müdürü,  pazartesi günü kendi ilinden görevden alınıp A iline bile gönderilmiyor. 

Görevden alınmalarda başarı notu, performans kriteri yada bir başka rapor dikkate alınmıyor. 

İllerde binlerce sağlık personelinin amiri yapılan, milyonlarca lira bütçeye imza atan adamları görevden alırken de biraz nezaket kurallarına uyulması gerekiyor.  Bugün önünde koca koca başhekimlerin hazır olda durduğu adamı ertesi gün düz doktor olarak ucra bir köşede görev vermek ne kadar doğru tartışılır.

Bu yazı sağlık müdürlerinin haklarını korumak için yazılmış değil. Bu yazı sağlık müdürüne bile değer vermeyen bir sistemin doktora, hemşireye, hizmetliye hiç değer vermeyeceğiniz göstergesi olarak yazıldı.

Hasbelkader 9-10 yıl sağlık müdürlüğü yapmış birinin elbette deneyim ve tecrübeleri vardır. Bu kişiyi kızağa çekmek yerine sistemin içinde tutup başka bir şekilde değerlendirmenin yoluna bakılmalıdır. Diğer kurumlarda müdürler görevden alınınca araştırmacı , eğitim uzmanı, başmüfettiş vs yapılmaktadır. Eski Sağlık Müdürlerinin de  uygun şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. 

Her ne kadar Sağlık müdürü örneği verilsede başhekim, başkan , servis sorumlusu hemşirede tıpkı yukardaki şekilde görevden alınıyor

başhekim görevden alındı

personel sağlık

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2022, 11:26

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Araştırma cı
Araştırma cı - 3 hafta Önce

Gayet iyi oluyor insanlar başkalarına yaşatmadığını yaşamadan ölmez. Ben görevde yükselme sınavı ile atandım müdür oldum diye 6. Bölgeye atandım.1 gecede bütün sağlıkta ki yöneticiler araştırma cı oldu.Allahım sana havale ediyorum. Neylersen güzel edersin

HARRANLI
HARRANLI @Araştırma cı - 3 hafta Önce

HER ŞEYLE GEL AMA KUL HAKKIYLA GELME DİYOR YÜCE MEVLAM. SEBEP OLANLAR DÜŞÜNSÜN

araştıramayan araştırmacı
araştıramayan araştırmacı @Araştırma cı - 3 hafta Önce

bu ülkede nezaket beklemek, akıllara durgunluk.

drx
drx - 3 hafta Önce

Koltuğa oturmak için yaptıklarının yanında az bile kalır iyi oluyor herkes hakettiğini er geç yaşar..

kdr kdr
kdr kdr - 3 hafta Önce

ASIL SORUN
BU KİŞİLERİN NASIL GÖREVE GELDİKLERİ....
LİYAKAT NERDE
KİRİTER NERDE
SINAV BAŞARISI NERDE
TECRÜBE NERDE
TEK KRİTER ADAMININ OLMASI.....
VE ARTIK İYİCE B..U ÇIKTI BAKANLIK PERSONELİ OLMAYAN BAŞKANLAR,UZMANLAR ,MÜDÜRLER ,MÜDÜR YARDIMCILARI OLUYOR TEK KRİTERLERİ BİR SİYASİYE KI... DAYAMIŞ OLMALARI,
YADA BİRİLERİNİN BORSA BROKIRI OLMALARI......
SİSTEM ÇÖKTÜ...
HASTANELERİ PİSLİK GÖTÜRÜYOR
MÜKEMMEL TAŞ BİNALARIN VE CİHAZLARIN OLDUĞU HASTANELERDE EN YAKIN MR 4 AY
ULTASON 2 AY A VERİLİYOR...
SİSTEM ÇÖKTÜÜÜÜÜ

İsmet koç
İsmet koç - 3 hafta Önce

Allah büyük bakın. Yılların tecrübesi biz hastane müdürlerini bir yazı ile görevden alıp hiçbir görev tanımı olmayan Araştırmacı yapın sonra sıra kendilerine gelince meee. Hadi bizi aldınız yerimize kimi verdiler.. Benim temizlik şirketine işe aldığım sonrada sürekli işçi olan kişiyi/ kişileri hastane müdürü yaptılar. Adalet herkese lazım. Çok iyi olmuş sevindim.

mehmet özkan
mehmet özkan - 3 hafta Önce

Sözleşmeli yöneticileri aşağılayan değersizleştiren onlarca yazı yazarsınız. Bakanlık görevden alınca da böyle timsah gözyaşları dökersiniz.Önceden görevden alınacağını bildirseler o il müdürü kararı kabul mü edecek. Onlarca tanıdığını devreye sokarak kararın uygulanmasına engel olmak için uğraşacak. Görevden alma iptal olacak yine eleştireceksiniz. Nalına da vur mıhına da vur sizin yolunuz..

akif
akif - 3 hafta Önce

bırakınnnn giderlerse gitsinler.

realite
realite - 3 hafta Önce

sabah işe geliyor EBYS'yi açmaya çalışıyor ama giremiyor. Meğerse gece görevden alımış
Uçağa binerken telefonunu kapatan sağlık müdürü uçaktan inince görevden alındığığı internet sitemizden duyuyor.

BUNLAR GERÇEK Mİ , FİLM GİBİ

derdimiz bu kaldı
derdimiz bu kaldı - 3 hafta Önce

Hekimlerle görüşmeleri kabul etmeyen sağlık müdürleri ve başhekimleri düşünecek değiliz.Koca Koca diye tabir ettiğiniz başhekim ve müdürler hekimler arasında değerleri en aşağı daolan kişiler.Hiç bir hekim birinin karşısın da(hocalarımız hariç) el pençe durmaz.O duralar doktorcuktur.


SIRADAKİ HABER