"hemşirelerin mutsuz çalıştığı bir kurumdan halkımız ne alabilir"

"hemşirelerin mutsuz çalıştığı bir kurumdan halkımız ne alabilir"

Yeni Alanya haber sitesi yenialanya.com'un başlattığı "Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmetlerinden memnun musunuz?" sorulu anketi sürüyor. Devam eden anket çok sayıda yorum aldı. Ankete yapılan vatandaş ve sağlık çalışanı yorumlarından bazıları şöyle:
‘HASTALARI ÖLÜME TERK EDİYORLAR’
Hayri Ersoy: Kesinlikle beğenmiyorum. Randevuları dolu olmadığı halde dolu gösteriyorlar. Bir türlü randevu alamıyoruz. En az iki veya üç ay sonraya randevu alabiliyorsun. Onu da verirlerse tabi. Hastaları ölüme terk ediyorlar. Ölsün de bizi rahatsız etmesin der gibi.

‘ALLAH KİMSEYİ ORAYA DÜŞÜRMESİN’

Adalet: Tek kelime ile rezalet. Doktorlar ilgisiz. Ölsen umurunda olmaz. Kabalar. Tavırları sanki niye geldiniz dermiş gibi. Sadece doktorlar değil, oradaki danışmadan tut güvenliğine kadar. Allah kimseyi oraya düşürmesin. Öl daha iyi.

‘HASTA CAN ÇEKİŞİYOR, KILINI KIPIRDATMIYORLAR’

Tuğba Koca: Acildekiler çok sorumsuz, ilgisiz, hasta can çekişiyor, kılını kıpırdatmıyorlar. Sorumluların lütfen ilgilenmesini istiyoruz.

‘HASTANEDE YAKINDA DOKTOR KALMAYACAK’

Kubilaybek: Geçen muayeneye gittim. Doktor ilkokuldan sınıf arkadaşım çıktı. Tayin isteyip gidecekmiş. 'Hastanede yakında doktor kalmayacak' dedi. ' Devlet doktor atar, bir şey olmaz' dedim. 'Kurada açılıyor ama doktorlar başvurmuyor bile' dedi. Başhekimsiz dönemde bile daha mutlularmış. Paranoya tanısı koymuşlar kendi aralarında.

‘ÇALIŞANLARIN HAKKI YENİYOR’

Nurse: Tabi ki memnun değiliz. Çalışan olarak belirteyim ki yemekler çok berbat. Yenecek gibi değil. Üstelik yesek bile doymuyoruz. Döner ve performans diye bir ödeme yok. Yukarıdakiler hakkımızı yiyor. Nöbet listeleri insana yazılır gibi yazılmıyor. Herhangi bir sorunun olsa seni dinleyecek, anlayacak, yardımcı olacak bir idare yok.

‘GAZETELERDE YAZANLARIN HEPSİ GERÇEK’

Hastaneyi Bırak: Pandemi gölgesine sığınıp çalışıyor gözüküp hiç bir şey yapmıyorlar. Tüm personeli küstürüp sonra da yok sisteme ayak uyduramadılar, yok yaşlılar, yok çalışmıyorlar deyip tüm doktorlara savaş açıyorlar. Bunları yazan gazetelere 'Yalan haber yapıyorlar' diyen bir yönetimden bahsediyoruz. Her şey gerçek, hepsi doğru. Bu yönetimin başarılı olmadığını anlatmak ve göstermek için daha ne yapmak gerekir. Hastane temizliği artık almış başını gidiyor. Her yer pislik içinde. İlgilenen kimse yok. Herkes sohbet, muhabbet, ye, iç. Buna artık birisi acilen dur desin yoksa hastane elden gidiyor. Alanya ve halkına yazık. Hepimiz hizmet bekliyoruz.

‘ÇALIŞAN PERSONEL MUTSUZ VE İSTEKSİZ’

Emel Öztarman: Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş hastanenin başhekimliğini yaparken, eşimin ameliyat olması nedeniyle aldığımız hizmetten çok memnun kaldığımız, 1. kat cerrahi servisindeki tüm çalışanlara Dr. İsmet Yılmaz ve ekibine yazılı teşekkürlerimizi ilettim. Emekli sağlık çalışanı olarak hastanede kaldığımız süre içinde olumlu, olumsuz gözlemlediklerimi kendisiyle paylaştım. Gerçekten çalışanlar da çok memnundu. En azından onlara günaydın, nasılsınız diye soran bir yönetici vardı. Bir kaç ay önce hastaneye gittiğimizde çalışan personelin mutsuz ve isteksiz çalıştıklarını gözlemledim. Motivasyonları çok düşüktü. Hastane temizliğini kötü buldum. Ortada dolaşan hastane yönetiminden özellikle Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli olan hemşire arkadaşlarımı sahada göremedim. Üzgün olduğumu belirtmek isterim.

‘HER GÜN BİRİNE SORUŞTURMA AÇIYORLAR’

Hemşire Serap: Her gün birine soruşturma açıyorlar. Başımıza bir iş gelmeden gidersek mutluyuz. Herkese iftira atıyorlar. Bir tek bunlar doğru. Siyasiler arkasında, seçimde sorarız inşallah hesabı.

‘BAŞHEKİMİ NEDEN GÖREVDEN ALMIYORSUNUZ?’

Adalet İstiyoruz: Bu başhekim o kadar kişinin ahını aldı ki. Kesinlikle ahı çok ağır çıkacak. Allah biliyor. Nerde temiz adam gibi işini yapan ve gerçekten işi bilen adam varsa başhekim görevinden aldı. Kimse adalet, hak, dürüstlük peşinde değil. Niçin başhekimi görevden almıyorsunuz. Neden? Ne bağınız var? Nasıl bir ilişkiniz var? Çıkın bir açıklama yapın.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

‘ALANYA’YA BUNLARI REVA GÖRENE YAZIK’

Vatandaş: Hastamızı doktora muayene ettirmek yerine kendi kendine iyileşmesini beklesek daha az zaman alıyor. Muayene olmak ayrı dert, sonuç göstermek ayrı dert, idareden muhatap bulmak ayrı dert. Yazık Alanya yazık, sana bunları reva görene yazık.

‘HASTANE KİMSENİN ARKA BAHÇESİ OLMASIN’

Hemşire: Vallahi de billahi de eskiden seve seve koşa koşa gittiğim hastaneye zorla gidiyorum. Her gün ayrı olay. Başhekim ayrı, Mustafa Etli ayrı. Amaçları sanki ekibi ve halkı mutsuz etmek. Bu kadar doktorun istifa ettiği, hemşirelerin mutsuz çalıştığı bir kurumdan halkımız ne alabilir. Sayın bakanım (Fahrettin Koca) lütfen sesimizi duyun. Bu hastane kimsenin arka bahçesi olmasın

Kaynak:https://www.yenialanya.com/haber/7412912/hastaneye-tepki-yagdi-alanya-halki-hastaneden-sikayetci

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER