Hayat sürprizler ile dolu..

CİMER genellikle şikayet etmek için kullanıldığı için, gelen teşekkür başka bir anlamlı oluyor. Konya Şehir Hastanesi'nde görevli Uzman Doktor Ahmet Nihat Baysal bu durumu sosyal medya hesabından çok güzel bir dille ifade etti.

Hayat sürprizler ile dolu..

Uzman Doktor Ahmet Nihat Baysal 'ın sosyal medya paylaşımı;

Hayat sürprizler ile dolu..

Bir kamu kuruluşunda hizmet veriyorsanız elinize tutuşturulan zarfı açmadan önce onlarca olumsuz senaryo aklınızdan geçer.

Lakin benim zarf, inanılmaz harika.!

.

CIMER’in sadece şikayetler için kullanıldığı gerçeğini biliyorken, teşekkürle karşılaşmak hoş bir sürpriz oldu uzunca bir aradan sonra..

.

Bu güzelim hastanelere bir değer katmak şüphesiz biz sağlık çalışanlarının bir misyonu ama bunun alışmış olduğum sözel şükranların dışında resmî evrakla takdir edilmesi, bir süredir kırgın olan bu bünyeye, motivasyon açısından gayet iyi geldi.

.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Neyse fazla abartmamak lazım dedim ama CIMER gibi olumsuza teşne platformu olumlu hale çevirebilme naifliğini sizinle paylaşmak istedim.

Bu arenayı küçük bir dokunuşla çiçek bahçesine çevirmiş olan Züleyha Zahter hanımefendiye sonsuz teşekkürler.

.

Bu güzel teşekkür bize; “neye odaklanırsanız onu büyütürsünüz” prensibinden taviz vermedirmeden, işimizi daha güzel nasıl yaparız konusunda bir kilometre taşı olsun deyip işimize bakalım.

..

Bu arada, muhataplarına bir not ilave edivereyim.

Yaramaz bir durum olduğunda yöneticiyle muhatap olunulur genelde.

Motivasyon içerikli böylesi bi evrakın personel ile verilmesi yerine, yöneticinin odasında takdim edilmesi bu günlerde sağlık çatısı altında hizmeti yürütme çabasındaki kırık bünyeler için yerinde bir dokunuş, iyi bir arabuluculuk hareketi olabilirdi.

.

Hayatı güzelleştirmek, görüldüğü zaman üzere küçük dokunuşlar ile oluyor. Tecrübeyle sabit.

..

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER