Geçici Görevlendirmelerin ÇKYS Sistemine İşlenmediği İddası

Sağlık personeli İl-ilçe Sağlık Müdürlüğü ve ADSM'lere yapılan geçici görevlendirmelerin hangi kritere göre yapıldığını ve yönetmeliğe aykırı olarak neden uzatıldığı konusunda sürekli olarak şikayette bulunmaktadır.

Geçici Görevlendirmelerin ÇKYS Sistemine İşlenmediği İddası

Bilindiği üzere  İl-ilçe Sağlık Müdürlüğü ve ADSM'lere yapılan geçici görevlendirmelerde müracaat alınmamaktadır. Ayrıca, ihtiyaç yok denilirken ile o gün atanan personel ihtiyaç dahilinde denilerek  İl-ilçe Sağlık Müdürlüğü ve ADSM'lerde geçici görevlendirilme yapılabilmektedir. Yapılan bu geçici görevlendirmeler sürekli uzatılarak emekli olanlar bile olmaktadır.Sitemize gelen yorumlardan anladığımız kadarı ile yapılan geçici görevlendirmelerin Bakanlığın personel yönetimini yaptığı ÇKYS girilmediği iddasıdır. Bu durum doğru ise vay halimize. Kanun ve yasa ve yönetmeliklerin uygulanmasından sorumlu ve kontrolünü yapması gereken yöneticiler bunu yaparsa ne diyelim.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
BAYBURT
BAYBURT - 7 ay Önce

Bayburt ilinde tüm görevlendirmeler çkysye işlemiyor . Usülsüz yer değiştirmeler olup, 4+2 li personel farklı yerlerde çalıştırılıyor . Nöbet sonrası izin kullandırılmıyor . Fazla mesailer ödenmiyor . Kişiye göre hukuk işliyor . Görevlendirme ücretleri para Yok diye hesaplanmıyor . Yolluklar kişiye özel ödeniyor . Bir gün gelecek , herkes hesap verecektir . Devletimiz büyüktür .

Mert
Mert - 7 ay Önce

Bakanlık biliyor göz yumuyoruz.

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 7 ay Önce

YALOVA DA YILLARDIR ÖYLE.
YİNE TORPİLLİ HEMŞİRELERİN GEÇİCİ GÖREVİ UZADI.
GARİBAN HEMŞİRELER YALOVA DEVLETTE NÖBETE DEVAM...

Muhsb34
Muhsb34 - 7 ay Önce

Aaah ah yöneticiler her şeyden sorumlu ama nerede öyle yönetici nerede liyakat.İşler neden yürümüyor çok basit örneklerle anlatayım; Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'umuzun İl Sağ.Müdürlüğünün Destek hizmetleri ve Personel Hizmetleri Başkanlarına herhangi bir işiniz düşsün ,odasının önünden geçin yada 2 dk iş konuşun yeterlidir. Bir daha işler düzelir mi? liyakat var mı? gibi sorular aklınıza bile gelmeyecek

Vahim
Vahim - 7 ay Önce

Şayet böyle ise atama nakil yönetmeliğinin etrafından 10 defa dolanılmış demektir

çilekeş
çilekeş - 7 ay Önce

Senelerdir böyle yeni farkedilmesi vahim aslında İl Müdürlüklerinde yöneticiler kendilerine göre 10 tane Atama Nakil Yönetmeliği çıkarıp ben yönetiyorum benim kurallarım geçer diye personellere açıklama yapılıyor görevlendirmeler özellikle ÇKYS'ye işlenmeyip bütün onaylar EBYS üzerinden alınıyor. Durum çokta parlak değil değişim şart LİYAKAT istiyoruz artık yönetici seçimlerinde adamcılık değil.

SIRADAKİ HABER