Döner Sermaye Almayan Hastane Kalmayacak Ne Demek

Döner Sermaye Almayan Hastane Kalmayacak Ne Demek

Son zamanlarda gerek bakanlık gerekse iktidar milletvekilleri sağlıkla ilgili iyileştirme teklifine ilişkin  '' Döner Sermaye Almayan Hastane Kalmayacak''  söylemlerini vurgulamaktadırlar.

personel sağlık 

Yine kulislerde ülke geneli bir döner sermaye havuzu oluşturulup performansların buradan eşit, adil ve hakkaniyetle dağıtılacağı konuşulmaktadır.

Söylemler her ne kadar kulağa hoş gelsede bazı konularda sağlık teşkilatının aydınlatılması gerekiyor

Öncelikle bugün 10 birim performans alan bir uzman hekimin, bu merkezi sistemle performans dağıtıılma şekli  hayata geçince geliri 10 birimden aşağı düşecek mi ?

Geliri yüksek A hastanesindeki hemşireler ile geliri giderini bile karşılamayan B hastanesindeki hemşirelerin performansı ödenecek mi ? Ödencekse bu iki hastanede eşit mi ödenecek. Farklılık olcak mı ?  Bu  durum A hastanesindeki hemşirelerin performansından azalma sağlayacak mı ?

Sadece yataklı kurumlarda mı performans dağıtılacak yoksa , İlçe entegre hastaneleri, 112 acil istasyonları, sağlık evleri, toplum sağlığı merkezlerinin performanslarında artış sağlanacak mı ? '' Döner Sermaye Almayan Hastane Kalmayacak'' denilirken bu saydığımız birimler hangi şekilde performans alacak.

İzmir ilinde acil serviste çalışan bir sağlık memuru ile Karaman ilinde acil serviste çalışan bir sağlık memuru aynı döneri alabilecek mi ? 

Bu gibi yüzlerce soru işareti havada uçuşuyor .

Performans sisteminin eşit, adil ve hakkaniyetli dağıtılması için TABAN'dan GARANTİ bir gelir tüm sağlık çalışanlarına öncelikle verilmelidir. Personel TABAN'dan ne alacağını bilmelidir.  Sağlık personelinin aldığı ücret bir tüccar bir esnaf gibi aydan aya değişmemelidir. TABAN verilip üstünü almak isten uzmana buyur kardeşim geri kalan iş sende, çalış ve performansını al demek daha isabetli olacak. 

Sağlık Çalışanları ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu küresel ekonomik sorunların elbette farkında. Sağlık Çalışanları sadece  hakkaniyet istiyor. Hem teşkilat içinde hemde diğer memurlar arasından hakkaniyet. 

Son zamanlarda sağlık çalışanları sürekli zam isteyen paracı tipler gibi lanse ediliyor, halbuki sağlık çalışanlarının ne çektiğini sadece kendileri bilir. Basına göre, topluma göre sağlık çalışanları zaten sürekli maaş alan, aldığı ile yetinmeyen şımarık tipler. Bu algı değişmeli sağlık çalışanları artık daha fazla üzdürülmemeli

Daha fazla haber ve paylaşım için personel sağlık instagram sayfasını buraya tıklayarak  ziyaret edininiz.

personel sağlık

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 09:46

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 2 hafta Önce

performansların eşit ödenmesi söz konusu değildir doktor hep çok fazla alıyor bizden

UZMM
UZMM @hemşire - 1 hafta Önce

PARDON DA NE BEKLİYODUN ?

GREEN
GREEN @hemşire - 2 hafta Önce

AMELİYATI SEN YAPIYORSUN, İLACI SEN YAZIYORSUN, YANLIŞ TEDAVİ İDYE , YANLIŞ AMELİYAT DİYE SEN MAHKEMEYE GİDİYORSUNYA, HANİ TÜM SORUMLULUKLAR SENDE YA , HALA UTANMADAN DOKTORLA ... YARIŞTIRMAYA ÇALIŞMAK...

Fizyoterapist
Fizyoterapist @hemşire - 2 hafta Önce

Eeee bir zahmet fazla alsın.. Hakkaniyetli olan budur.

Tabiki
Tabiki - 2 hafta Önce

Öyle olacak arkadaşım hekim aynı hekim A hastanesinde de B hastanesinde de yapılan iş puan aynıysa neden ben daha yüksek yada alçak alayım meslektaşımdan dibine kadar adaletsizliğin yer aldığı sistemi sevgili Bakanımız Fahrettin Koca çözüyor İyi ek ödeme alan yerlerde bu duruma karşı çıkılsa bile zerre umrumda değil benden ne eksisi var benden az alan meslektaşımın yada benden ne fazlası var benden fazla olan meslektaşımın oranlar da afaki oynuyor öyle 100-200 lira değil size örnek hep ben çalıştım çalışan ben;Akşehir’de almam gerekenin çeyreğini aldım Eskişehir de hep tavan aldım Tarsus’ta almam gerekenin 1/3 ünü aldım Mersin merkez de hep tavan aldım kişi hep ben yaptığım iş yaptığım puan hep aynı aldığım paralar çok farklıydı arkadaşlar böyle bir rezalet olamazdı ama oldu ve nihayet çözülüyor Gücüm olsa bakanımızı alıp başıma Ankara da tur atarım ama malesef gücüm yok ellerinden öpüyorum saygılarımı sunuyorum kendisine gerçekten çok büyük bir adam bu yaptığı olmasa bile yapmaya çalıştığı çok büyük bir adaletsizliği giderme çabasıdır takdir ediyorum gönlümüzden geçen biran önce onaylanıp meclisten geçmesi ve hayata geçirilmesi…

entegre çalışan
entegre çalışan @Tabiki - 1 hafta Önce

entegrede yatan hekim hemşire diyen arkadaşa cevaben;
yıllardır entegrede hastanede çalışıyorum.iliçi düzenli olarak att hemşire kadrosu açılıyor.Daha bir tane başvuran yok.Gelin abi entegreye sizde yatın.Ağzınızdan burnunuzdan nefes alın başka yerden nefes alıcam diye uğraşmayın.

YİNE OLMADI VE DE OLMAYACAK
YİNE OLMADI VE DE OLMAYACAK @Tabiki - 1 hafta Önce

BU BAKIŞ AÇISI İLE BİR YERE VARAMAYIZ. HASTASI OLMAYAN ENTEGREDEKİ HEKİM HEMŞİRE YATARKEN NEFES ALMAYA FIRSAT BULAMAYAN NASIL OLUR DA AYNI PARAYI ALIR?

EĞER BÖYLE OLURSA GERÇEKTEN DE ADALETSİZLİK OLUR.

smemuru
smemuru - 2 hafta Önce

ecek acak ecek acak. 20 yılda kanun çıktığına göre 20 yılada yönetmeliği çıkar. sonrai 20 yılada verirler.

Peki
Peki - 2 hafta Önce

Bu yukarıda yazdıklarınız adil mi ??? yani ben İstanbul’ Kartal’da çalıştığım için 10000 TL arkadaşım Afyon Bolvadin’de çalıştığı için 2000 TL diğer arkadaşım da Mersin Gülnarda çalıştığı için 0 TL mi almalı bu sizce de bir adaletsizlik değil mi ve ben Sayın Fahrettin Koca Beyefendi ye teşekkür ediyorum

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 hafta Önce

100 lira alıyom şaka gibi eskiden bin lira alırdım

Arkadaşlar
Arkadaşlar - 2 hafta Önce

A hastanesi yada B hastanesi hekimin suçu yada ödülü olmadığına göre hastanelerde çalışan hekimler aynı standartta olduğuna göre ADALET HERŞEYDEN ÖNCE GELİR sanki yukarıda yazdıklarınız yıllardır yaşadığımız çok adilmiş gibi bir de bu adaletsizlik gideriliyor diye saçmalamayın olması gereken zaten buydu bakanım Teşekkür Ediyoruz iyi ki varsınız

sağlıkçılar
sağlıkçılar - 2 hafta Önce

taban belirlenerek garanti bir gelir havuszu oluşturulsun. keyfe bırakılmasın. en az 2000 lira taban döner ödemesi yapılsın kahraman sağlıkçıların hakkıdır hekimiyle hemşiresiyle tüm sağlık emekçileriyle.

Bizim
Bizim - 2 hafta Önce

Zaten derdimiz yıllardır bu adaletsizliğin çözülmesiydi siz şimdi ne palavralar atıyorsunuz adalet yoksa çalışma arzusu olmuyor insanda bunu sağlamak için ellerinden geleni yapan Sayın bakanımıza sonsuz Teşekkür ederim


SIRADAKİ HABER