Böyle Bir Başkanda Sağlığa Lazım

Böyle Bir Başkanda Sağlığa Lazım

Giresun Belediye Başkanı: ATM çalışanlarını araştırıyoruz
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: Son 2,5 ay içerisinde işe alınmış ve deneme süreleri iş kanuna göre bitmemiş olan şirket üzerinden 12 tane arkadaşımızın iş akdini fesih ettik. Bunların içerisinde örneğin Çanakkale Belediye Başkanının yeğeni olduğunu duyduğum arkadaşımız var. 250 milyon liranın üzerinden bir borca sahibiz

Ak Partili Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile 31 Mart'ta devir aldıkları belediyenin borç tablosu, çalışan durumları ve yapılacak yenilikler hakkında bilgiler verdi.

Şenlikoğlu, ATM çalışanlarının araştırıldığını da ifade ederek CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı'nın yeğeni olduğunu öğrendikleri ve 2,5 ay evvel önce işe başladığı belirlenen çalışanın iş akdini fesih ettiklerini söyledi.

Şenlikoğlu, Belediye Başkan Yardımcılığı'na ise Şerafettin Vurgun'un ardından Osman Öden'in de atandığını kaydetti.

Belediyenin borçlarına ilişkinde açıklamalarda bulunan Aytekin Şenlikoğlu, "Belediyemiz de bize devredilen borç miktarı 215 milyon 383 bin lira yani bu sadece belediyemizde ki borç miktarı ve bu borç içerisinde belediyeye ait şirketin borçları yok, ayrıca borçlar üzerinden taahhüt etmesi gereken faiz hesaplamaları yok. Kabaca belediyemizin 250 milyon liranın üzerinden bir borca sahibiz. Bu borçların içerisinde acil ödenmesin gereken bir borç tablosu var ve bu borçlar çekle yapılmış ödemler 42 milyon bunun üzerine orta ve uzun vadeli kredi ödemleri ve diğer ödemeler olmak üzere yaklaşık 4 aylık sür içerisinde ortalama olarak 80 milyon civarında ödeme yapmak zorundayız" dedi.

Gelelim Sağlığa;

Sağlık Bakanlığında oturacak yer bulamayan eksi bürokratlar ( araştımacı,müsavir,teknolog,sağlık uzmanı, sağlık eğitmeni,eski daire başkanı, eski genel müdür yardımcıları, vs) kendi aralarında anlaşmışlar haftanın tek günleri bir kısmı çift günleri bir kısmı işe geliyor. Eski genel müdürler bu kurala hiç dahil değil onlar hiç işe gelmiyor. Nerde oldukları bilen dahi yok..

İllerde de durum farksız daha önce sadece araştırmacılar kızakta iken artık bir öncekli dönemde görev alana amir memur herkes pasif göreve çekilip kurumdan uzaklaşmaları isteniyor. Sağlık Bakanlığı sınavla göreve gelen şube müdürlerinide pasif göreve alıp yüksek maaşlı sözleşmeli yöneticileri tercih ediyor. 

personel sağlık net

Kadir DUTUCU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 8 ay Önce

Devlette liyakat ilkesi çok önemli bir ilke.Ayrıca kadrolu şube müdürlerinin taşrada daha aktif ve yönetimsel pozisyonda olmaları gerektiği kanaatindeyim.

Vatanını sev
Vatanını sev - 8 ay Önce

Yazık çok yazık.Bir sürü adam görevden alınmış hiç bir iş yapmıyor adları araştırmacı.Şube müdürlüğü sınavını kazanmış liyakatli adamlar pasifize edilmiş.işi bilmeyen ve torpilli başkan ve başkan yardımcıları(ballı maaşlılar)...işte durum tam da bu...Ah benim garip ülkem ah...

SIRADAKİ HABER