Bir Sağlık Çalışanın Dilinden-I

Bir sağlık çalışanın sitemize göndermiş olduğu mektubu;

Bir Sağlık Çalışanın Dilinden-I

Selam site yöneticileri;

Hastane yönetiminin çifte standartları bizlerin çalışma barışı ve motivasyonunu çok olumsuz etkilemektedir Bundan bir yıl önce nöbet tutma talebinde bulundum beni ceza olarak ............servisine sürdüler ve 30 yıl üstü nöbet tutamaz denildi. Ancak, 30 yıl ve üstünden “nöbetim esnasında olabilecek her türlü aksaklıktan sorumlu benim diye dilekçe alıp nöbet tutturuyorlar” .

İnsan hayatı ,bu aksaklığın geri dönüşü çok zor bir durum .Ölüm , sakatlıkla sonuçlanan bir aksaklığın telafisi nasıl olur ?

Yani kısaca nöbeti çalışana yaptırım olarak kullanıyor ben istedim mantığı ile hareket ediliyor çalışan (ebe-hemşire vs)performansa dayalı ek ödeme alamıyor iki yıldır hep aynı kişiler alınan malzemeyi kullansın kullanmasın %10-15 fark alsın diye muayene komisyonuna dahil ediliyor.

Bu uygulama tamamen keyfiyetle alakalı Yataklı tedavi kurumları yönetmeliğinde bu uygulamalara dair hiç bir bilgi bulamıyorum. Sorumlular lisans mezunları varken lise mezunlarından ön lisans mezunlarından seçiliyor gerekçe idare ile uyumlu çalışma deniliyor (!)

Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var iyi günler diliyorum size

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 22:46

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

SAĞLIKÇILAR,TANRI'NIN AZAD OLMAZ KÖLESİ,DURUMUNDAN KURTARILMALIDIR. SAYGILARIMLA.

Kamber Iğdırlı
Kamber Iğdırlı - 8 ay Önce

Yanlış uygulama yapan bir hastane hakkını aramak isteyen yada haksızlığa itiraz edenleri,eleştirenleri tahmini 300 ün üzerinde olduğu belirtilen çalışana disiplin soruşturması açmış ve çoğuna da ceza vermişler. ilçelere sürmüş, birimler arası sürmüş, mobbinge maruz kalmış ve birçoğu da emekliliğini istemiş ayrılmışlar. Hem hastane de her işi yapsınlar (üç beş yalaka hariç tabi) hemde ceza görsünler, bu Allaha reva değil..

SIRADAKİ HABER