Zorla nöbet tutturulan hemşire bebeğini kaybetti iddiası

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yoğun bakım biriminde çalışan gebe sağlıkçıya “nöbet tutamaz” raporuna rağmen nöbet tutturulduğu ve bunun sonucunda bebeğini kaybettiği iddia edildi.

Zorla nöbet tutturulan hemşire bebeğini kaybetti iddiası

TİGRİS haber'de yer alan  haberde;

Diyarbakır Sağlık Platformu konu ile ilgili, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi önünde açıklama yaptı. SES Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Gülhan Tekin, yoğun bakım biriminde çalışan bir sağlık çalışanının, riskli gebeliği ve nöbet tutamaz raporu olmasına rağmen nöbet tutturulması sonucu bebeğini kaybettiğini söyledi. 36 saatlik nöbet sonrası evine gitmeye çalışan asistanın trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Tekin, Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkçıları korumak için düzenleme yapmasını istedi. Sağlık çalışanlarının pandemi nedeniyle yıllık izinlerini kullanmakta zorluk çektiğine dikkat çeken Tekin, “Defalarca hastane yöneticileri ile görüşülmüş ancak herhangi bir olumlu sonuç alınamamıştır” dedi.

Rapora rağmen nöbet

Tekin, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yoğun bakım biriminde çalışan bir sağlık personeline “riskli gebelik” ve “nöbet tutamaz” raporuna rağmen nöbet tutturulduğunu, bunun sonucunda bebeğini kaybettiğini iddia etti. “Hastane yöneticilerinin görevi kötüye kullanması, arkadaşımızın çocuğunu kaybetmesine sebep olmuştur” diyen Gülhan Tekin, şöyle devam etti: “Buna rağmen il sağlık müdürlüğü, arkadaşımız ile acısını paylaşmaktan ziyade, görüyoruz ki bu durumun üzerini kapatmaya çalışmaktadır. Muhakkik olarak atanan başka bir hastanenin başhekimi ise arkadaşımızı suçlayacak kadar vicdan ve meslek etiğinden uzaklaşmıştır.”

Tekin, bebeğin ölümünün cinayet olduğunu belirterek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kaynak:https://www.tigrishaber.com/diyarbakir-dogum-hastanesinde-skandal-74668h.htm

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 13:06

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
gazi yıldız
gazi yıldız - 1 ay Önce

Hemen vakit kaybetmeden gerekli tüm yerlere suç duyurusunda bulunmalı gerçek ortaya çıkarılmalı,ve eğer haklı ise en yüksek maddi ve manevi tazminat davası,idari ve adli ceza davası açılmalıdır.ben yaptım oldu,kanun tanımam buranın müdürü benim ben ne dersem o olur diyen liyakatsız idareci tayfasınada bir ders olur.

Hakikat
Hakikat - 1 ay Önce

Ahh SES ah sizi bir biz biliriz bir de Allah. Sizin sendikanızın üyesi olanlar kafa kol ilişkileriyle aldıkları usulsüz heyet raporlarıyla çocuklarını doğumdan itibaren 2 yaşına kadar büyüttüler. Yine sizin almış olduğunuz heyet raporlarıyla işe gelmeyen arkadaşlarınız aynı iş yerindeki diğer arkadaşlarına nöbet bindirdiler. Niye bu haksızlığı da basın açıklamanızda bildirdiniz mi ? Yook çünkü işinize gelmez. Paçalarınızdan akıyor paçalarınızdan ...

örnek ver
örnek ver @Hakikat - 4 hafta Önce

çamur at izi kalsın bir tane örnek göster e postamı vereyim at bakalım aski takdirse yalan beyan olur senin ki

SERKAN
SERKAN @Hakikat - 1 ay Önce

sadece SES mi yapıyor bunu Sağlık sen,diğerleri yapmıyorlar değilmi.

SIRADAKİ HABER