Yüzen Hapishaneden Çıkış Yasak. 3700 Kişi Ölümü Bekliyor

Japonya’da korona virüsü nedeniyle karantina altına alınan gemide 40 kişinin daha enfekte olduğunun anlaşılmasıyla gemide karşılaşılan vaka sayısı 175'e, Japonya genelindeki vaka sayısı ise 204'e yükseldi. Gemide toplam 3 bin 700 kişinin olduğu açıklanmıştı.

Yüzen Hapishaneden Çıkış Yasak. 3700 Kişi Ölümü Bekliyor

Çin'in Wuhan kentinden yayılan koronavirüsü nedeniyle Japonya'da karantina altına alınan gemiden bugün de kötü haber geldi. Japonya Sağlık Bakanı Katsunobu Kato, gemide son olarak test yapılan 53 kişiden 39'unda korona virüsü tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca, 39 kişiden ayrı olarak, 1 karantina görevlisinin de enfekte olduğu anlaşılırken, tespit edilen tüm yeni vakaların sağlık kuruluşlarına sevk edileceği belirtildi. Son vakalarla birlikte gemide şimdiye dek tespit edilmiş vaka sayısı 175'e çıkarken, ülke genelinde bildirilen vaka sayısı da 204 oldu.

KARANTİNANIN UZATILIP UZATILMAYACAĞI BELİRSİZ

Hong Konglu bir yolcunun gemiyi terk ettikten sonra koronavirüsü taşıdığının anlaşılması üzerine Japonya’da karantina altına alınan gemideki karantinanın 19 Şubat'ta sona ereceği açıklanmıştı. Karantina süresinin uzatılıp uzatılmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

YAKIN GEMİYİ GİTSİN,NE UĞRAŞIYORSUNUZ. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER