Yoğun Bakım Ünitesinde doktor ve sağlık çalışanları darp edildi

Kırşehir’de, Pandemi Yoğun Bakım Ünitesinde 4 gündür tedavi gören ve kurtarılmayarak hayatını kaybeden hastanın yakınları, doktor ve sağlık çalışanlarını darp etti.

Yoğun Bakım Ünitesinde doktor ve sağlık çalışanları darp edildi

Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesine ’Beyin Kanaması’ teşhisi ile giriş yapan Salih Ata’nın yakınları hastanın durumunun ağırlaşması üzerine gittikleri pandemi yoğun bakım ünitesinde doktor ve sağlık çalışanlarını darp etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Edinilen bilgiye göre, beyin kanaması teşhisi ile Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesine giriş yapan Salih Ata’da, 4 günlük tedavi sürecinde ciğerlerinde pandemi etkisi de görüldü. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan hastanın yakınları, bunun üzerine Hekim Avşar Zerman, Sağlık Çalışanları Cihat Yıldız, Kübra Şahin, Klinik Destek Elemanı Tahir Mete Güleç ve Davut Taş’ı darp etti.

Hastane güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği olayda yoğun bakım ünitesinin camları da kırıldı. Doktor ve sağlık çalışanları ise acil servisten darp raporu aldı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Öte yandan yaşanan olayla ilgili Genel Sağlık-İş Sendikası Başkanı Nuh Karakaya, sağlıkta yaşanan şiddet olayına tepki göstererek sorumlular hakkında en ağır işlemin yapılmasını istedi.(Cumhuriyet)
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 04:32

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hiç mi suçu yok hırsızın
Hiç mi suçu yok hırsızın - 2 ay Önce

Doktor numara yapıyordur. İnanmayın. Hatta doktor dövmüş bile olabilir. Kamera kayıtlarından çıkar. Doktorun ayağı kaymıştır. İftira atmış da olabilir. Kendi boğazını kendi sıkmış da olabilir. Önceki olaydan ders çıkarın... HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK diyecek duruma getirenler utansın. yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Geçmiş olsun sağlık emekçileri.

İftira
İftira - 2 ay Önce

Bu da mı iftira....

SN BAKAN FAHRETTİN KOCA
SN BAKAN FAHRETTİN KOCA - 2 ay Önce

EN HIZLI ŞEKİLDE HASTANELERE
X RAY VE POLİS NOKTASI GELMELİ
DEVLET SAĞLIK PERSONELİNİ KORUYABİLMELİ

hemşire
hemşire - 2 ay Önce

hiç bitmiycek bu şiddet ya.hayır sanki biz öldürüyoruz hastaları.tmm üzülürsünüzde biz mi yaşatabilcez Allah ın aldığı canı.diyecek söz yok artık.

SIRADAKİ HABER