Yine sağlık Çalışanına şiddet

Gaziantep'te hastaneye vaka bırakan 112 Ambulans ile görevli paramedikler, hastalarının başka hastaneye nakledilmesini isteyen başka hasta yakınları tarafından önce darp edildi, sonra da ambulans gasp edilmek istenerek paramediklerle birlikte hastalarını özel hastaneye götürmeye çalıştı. Olay sonrası ambulans şoförü ile paramedikler tarafından 'beyaz kod' uyarısı verildi.

Yine sağlık Çalışanına şiddet

Gaziantep'te ambulans şoförü ile paramedikler, Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne vaka teslimi yaptıktan sonra hastalarının nakil edilmesini isteyen başka hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Evraksız nakil yapılamayacağını söyleyen ambulanstaki şoför Burkan Kav ile sağlıkçılar Meryem Kalkan ile Hayriye Dönder, hasta yakınları tarafından darp edildikten sonra hasta ile birlikte zorla ambulansa bindirildi. Daha sonra ambulansı zorla başka hastaneye götürmeye çalışan hasta yakınları, hastalarına müdahale etmek isteyen paramediklere de müsade etmeyerek darp etti.

Olay sonrası 'beyaz kod' uyarısı verildi 

yaşanan olay sonrası hastanedeki ve ambulanstaki sağlık ekipleri tarafından saldırı durumlarında verilen 'beyaz kod' uyarısı verildi. Uyarı sonrası ambulansın gideceği özel hastanenin acil girişine de çok sayıda polis ekibi sevk edildi. 


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Sağlıkçıları darp ederek ambulansı gasp etmeye çalışan şüpheli şahıslar gözaltına alındı 

Beyaz kod uyarısıyla hastane çevresine gelen çok sayıda polis ekibi, ambulans şoförü ile paramedikleri darp ederek ambulansı gasp etmeye çalışan şüpheli şahısları gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheli şahısların işlemleri sürerken olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldığı öğrenildi.(Olay Medya)

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 01:48

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER