Yılman: Utanmıyor musunuz gencecik bir doktoru kendi şahsi siyasi algılarınıza alet etmeye!

Yılman: Utanmıyor musunuz gencecik bir doktoru kendi şahsi siyasi algılarınıza alet etmeye!

HaberTürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman,  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde  Merve Nur Uçar’ın konuşmasının iktidara yakın medya tarafından "Ülkeyi elin memleketine garson kazandıranlar değil, kendisini okutan büyüten bu topraklara borcunu ödeyenler kalkındıracak!” ek ifadeleriyle sunulmasına tepki gösterdi.

Yılman yazısında, “Tabii konuşmasındaki her cümleyi önceden seçip hazırlayan ve mümkün olduğunca da her kesimi kucaklayıcı bir üslup olmasına özen gösteren kızcağız iktidar destekçisi gibi gösterildiği için de diğer taraftan yani muhalif kesimden 2 gündür linç yiyor.Hiç hak etmediği halde yerden yere vuruluyor Merve.” değerlendirmesini yaptı.

Yılman şu ifadeleri kullandı:

"Sonuçta çiçeği burnundaki doktor Merve, yiyeceği dayağı yedi sosyal medya üzerinden. Peki soruyorum şimdi bu durumun yaşanmasına sebep olanlara! Başörtülü veya değil tüm gençlere rol model olacak ve örnek nitelikte şahane bir konuşma yapan alnından öpülesi bu evladımızı politik tartışmaların bir tarafı gibi göstermeye ne gerek vardı? Neden kutuplaştırıcı değil tam aksine kucaklayıcı, aydınlık bir konuşma yapan Merve böyle çirkin bir polemiğin parçası oldu?

Neden kutuplaştırıcı değil tam aksine kucaklayıcı, aydınlık bir konuşma yapan Merve böyle çirkin bir polemiğin parçası oldu? Utanmıyor musunuz gencecik bir doktoru kendi şahsi siyasi algılarınıza alet etmeye! Kızcağız şu anda ailesiyle, sevdikleriyle elde ettiği o büyük başarının tadını çıkarmalıydı ama sağ olasınız 3 gündür sayenizde içine düştüğü saçma sapan gündemin içinde debelenip duruyor! Nasıl? Mutlu musunuz?"

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 12:38

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İNAKİ PENA
İNAKİ PENA - 7 gün Önce

neden mi? çünkü merve daha hastane kokusu almadanı hiç yaşamadığı ama bundan sonra yaşayarak göreceği konular üzerinden ahkam kesip sırf kendi ideolojisine hoş görünmek adına çıkıp yalan söyledi...yalancılara ne değer verilirse ona da o kadar değer verildi.

Vatansever
Vatansever @İNAKİ PENA - 7 gün Önce

Ya hu yalan yanlış eleştirdiğin kişi, en iyi tıp fakültelerinden birinin birincisi. Daha ideolojik diyorsun, bilmem ne diyorsun. Komedi.. kompleks.. cürret.. ne ararsan var arkadaş bu memlekette :)))

Herkes kendi hayatına baksın
Herkes kendi hayatına baksın - 7 gün Önce

Gelişmiş ülkelerde garson olanlar, bu kızdan daha mutlu, huzurlu bir hayat geçirir muhtemelen. Genç mühendisler alışana kadar, öğrenimini bitirene kadar, tecrübe sağlayana kadar çeşitli işlerde çalışıyor. Ayıp değil ki. Yurtdışında getir götür işi yapan, buraya tatile gelen arkadaşlar 3 ay lüks tatil yapıyor. Bu kız aldığı maaşıyla bir hafta gezemez. Yabancı garsonlar bu 1. kızımızdan daha yüksek sosyal ve bilişsel tecrübeye sahip. Her iş saygıdeğerdir. Yeter ki helalinden kazanılsın, iş hakkıyla yapılsın. Bu kızda utanma olsa garsonluğu aşağı meslekmiş gibi göstermez. Dışarıya giden sağlıkçılar denklik ve dil işlerini halledip kendi mesleklerini yapıyorlar. Kalmak isteyen kalsın gitmek isteyen gitsin. Küresellik başlamış, sınırlar kalkmış. Milli edebiyata gerek yok. Gidenler sana enayi demiyorsa sen de gideni suçlamayacaksın. Burada kal günde 100 hasta bak senin tercihin. Bu seni tatmin ediyorsa sorun yok. Ama ikiyüzlü olma sakın. Ülkende kal. Bir gün tersini söyleyip gitmek istersen de bir sebep çıkar da amacına ulaşamazsın umarım.

sağlık
sağlık - 6 gün Önce

Çok mutluyuz,alkışlıyorum, eminim ki kendisi de çok mutlu. içindeki yarayla debelenip duran da büyük ihtimalle sizin gibi çekemeyenlerdir.

SIRADAKİ HABER