Yalakalıkla Makama gelen ama liyakat sahibi olmayanlar için ne zaman gereğini yapacaksınız?

İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Bucak Devlet Hastanesi ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Yalakalıkla Makama gelen ama liyakat sahibi olmayanlar için ne zaman gereğini yapacaksınız?

Başkan Sönmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Yaklaşık olarak 3 aydır zaman zaman Bucak Devlet Hastanesi'ndeki olumsuzlukları gerek tarafımızca tesbit ettiğimiz,gerekse vatandaşlarımızın ilettiği şikayetler üzerine yaptığımız basın açıklamalarıyla,Bucak halkını'nın sıkıntılarını,sağlıktaki olumsuzlukları ilgili makamlara duyurmaya çalıştık.Özellikle AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur arkadaşımızın,bizim ve halkımızın sesine kulak vermesini bekledik,ama kulak vermediği gibi Bucak Devlet Hastanesini yönetim ile birlikte iyice batırmaya devam ediyorlar. Dün bir vatandaşımız Kulakta işitme kaybı şikayetiyle Bucak Devlet Hastanesi'ne gidiyor.Kulak Burun Boğaz Uzmanı'nın izinli olduğu söyleniyor onunla birlikte 10 vatandaş daha maalesef aynı cevapla karşılaşıyor. 

Kulak Burun Boğaz Doktorumuzun izin kullanması elbette en doğal hakkıdır. Buna tabiki itirazımız yok,ancak izne çıkmadan Yönetim,idari kadro ve Sayın Vekil, K.B.B Uzmanımız izne çıkınca Burdur'un en büyük ilçesinde tek KBB uzmanıyla idare etmeye çalıştığınız, ikinci KBB uzmanını hala getiremediğiz Bucak'taki hastaların nasıl zor duruma düşeceğini bilmiyormusunuz? Bunun önlemini neden almadınız?

Bucaklı hemşehrilerimiz Burdur Devlet Hastanesine veya başka illere mi gidecek? Buradan Sayın Vekil arkadaş Yasin Uğur'a şunu sormak istiyorum Hastane Yönetimi sizden K.B.B uzmanı istemiyor mu yoksa istiyor siz bu soruna çözüm mü bulamıyorsunuz?    

Ayrıca Hastanemizde üroloji Doktorumuzda tek, aynı KBB olayı yaşanmadan Üroloji doktoru da gelmelidir.Bucaklı Vatandaşlarımızın Bucak Devlet Hastanesindeki sıkıntılarını sizlere uzun zamandır anlatıyoruz, siz çözüm bulmak yerine iyiden iyiye hastanenin daha kötüye gitmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Sizi Vekil olarak seçen Bucaklı Hemşehrilerimiz ile derdiniz ne? Hastaneyi Bölge hastanesinden Kasaba Sağlık Ocağına çevirdiniz. Yazıklar olsun size! Bilesiniz ki Bu Millet size hakkını helal etmez. Milletin ahını alıyorsunuz. Özellikle ilçemizde Covid vaka artışlar görülürken ve belirtileri KBB Uzmanları tarafından boğaz yanması,burun kaşıntısı ve akıntısı gibi şikayetlerin tesbiti ihtiyaç olacak bir zamanda Bucak Devlet Hastanesinde K.B.B uzmanı Yok demek Ne demektir? 3 aydır sizden Basın yolu ile hemşehrilerimiz adına sorduğum sorulara cevap ver ve istediğimiz hizmetleri yerine getir Sayın Vekil kardeşim. 

1- KBB Doktoru izinden dönene kadar KBB POLİKLİNİĞİ KAPALI MI KALACAK? 

2- YEĞENİ'NİN EŞİ Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Müdüresi olacak mı? 

3- Bucak Devlet Hastanesi'ni Kasaba Sağlık Ocağı Vasfından çıkarıp eski günlerine ne zaman döndüreceksiniz? 

4- Liyakat üzerine çalışan çok değerli Doktorlarımız, hemşirelerimiz, temizlik görevlilerimiz ve sekreterlerimiz gibi değerli görevlilerimizi işinden almak, yer değiştirmek mobing uygulamaktan vazgeçip, Yalakalıkla Makama gelen ama liyakat sahibi olmayanlar için ne zaman gereğini yapacaksınız?

Bu 4 sorumuza cevap vermenizi sizden kamuoyu adına bekliyorum. 

https://www.bomba15.com/iyi-partili-sonmez-bucak-devlet-hastanesinde-bir-skandal-daha-24485-haberi

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 08:55

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Millet
Millet - 2 hafta Önce

Siyaset akrabalarını müdür etme yeri degildir,halka hizmet yeridir.

Dr
Dr - 2 hafta Önce

Hangisi liyakat sahibi var mı numunelik hepsi akpnin gülü ampülü..

Halis
Halis - 2 hafta Önce

Vay memleketimin haline.

konya
konya - 2 hafta Önce

konya da bu durum daha da fazla maalesef

dis hekimi
dis hekimi - 2 hafta Önce

muhalefet yap ama beynini kullanarak yap

Serhat
Serhat - 2 hafta Önce

Senin maaşın kadar maaş alırsa doktorlar gelir o zaman sıkıntılarda biter

Tabip
Tabip - 2 hafta Önce

Yaptığınız haber ve vekilin açıklamaları çok sığ. KBB uzmanı izine çıkacak elbette burada ki asıl sorun bu hekimlerin devamı gelecek mi bu sıkıntı yakın da ilçeler de değil kocaman iller de yaşanacak. Bu ları neden yazmjyorsunuz

DERMAN
DERMAN - 2 hafta Önce

BU BELEDİYE BAŞKANINDA BİR FETÖCÜ AĞZI VAR YADA FETÖNÜN SİYASİ AYAKLARI BUNLAR.... DEVLETİN KURUMUNU KARALAMAK NEYİN NESİ ? KİMSİN SEN ? KBB DOKTORU DARPANEDEN VEYA MATBAADAN FELAN MI ÇIKIYOR ZANNEDİYORSUN . ? HADSİZ .


SIRADAKİ HABER