Virüs Torbalı’da sorunlarla artıyor

İddiaya göre Torbalı Devlet Hastanesi’nde pozitif bir vaka yoğun bakımlar dolu olunca acile alındı. Pozitif vakaya refakatçi istenmesi ise tepkilere neden oldu.

Virüs Torbalı’da sorunlarla artıyor

Torbalı’da koronavirüs hızla artıyor. Zaman zaman gün içerisinde 8 ölümün yaşandığı ilçede her gün ortalama 5 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybediyor. Hal böyle olunca yoğun bakım üniteleri de doldu. Yüzde yüz doluluk oranına sahip olan yoğun bakıma yeni hasta alınamıyor. İddiaya göre durumu ağır olan pozitif vakalar ise mecburen zaman zaman acil servise alınıyor. İşte bu iddiayı nenesi hastanede olan Burçin Eldem Yayan ortaya attı. Twitter’da bunu gündem yapmaya çalışan ve sesini FOX Haber’e kadar duyurmak isteyen Yayan ortaya bomba gibi düşecek bir iddia attı.

DÜŞÜNDÜREN PAYLAŞIM

Yayan, “88 yaşında ninemiz iki gündür Torbalı Devlet Hastanesi acilinde bilinci kapalı Covit 19 Pozitif yatıyor. Yoğun bakımda yer olmadığı için başına refakatçi istiyorlar. Sağlam kişi orada pozitif olacak. Sorumlu kim gerçekten? Pozitif olduğunu bile bile refakatçi!” ifadelerini kullandı. Bir diğer paylaşımında ise, “Torbalı devlet hastanesi acılınde doktor ve hemşireler yetişemiyor. Acilde genç yaşlı ayırımı yapılıyor. Sağlıklı insanlar refakatçi olarak covit hastalarının başına isteniyor” ifadelerine yer veren Yayan’ın en büyük arzusu nenesinin hastalığı atlatması.

Kaynak:Torbalı Güncel

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER