Usulsüz engelli raporu operasyonunda 2 tutuklama

Usulsüz engelli raporu operasyonunda 2 tutuklama

'Kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık' soruşturması kapsamında polis Denizli kent merkezi Acıpayam ilçesi ve Antalya'da 45 farklı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Usulsüz engelli raporu düzenleyerek devleti 1,5 milyon liranın üstünde zarara uğratan şebekeye yönelik polisin düzenlediği baskında aralarında kadınların da bulunduğu toplam 52 kişi gözaltına alındı.Zanlılardan 50'si ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Şebekenin 'Sağlık Kurulu Raporu' alımında özrü ve engeli bulunmadığı halde rapor alma süreci içerisinde hastane çalışanları ve doktorların bilgisi dışında özür oranlarını yükselttiği veya özrü bulunmadığı halde varmış gibi gösterdikleri,şahısların 'askerliğe elverişli değildir' raporu hazırladıgı belirtildi.

Gözaltına alınan 'usulsüz sağlık kurulu raporu verilen' şüphelilere hastanelerde yeniden sağlık raporu alındı. Alınan gerçek raporlarda ise şüphelilerin büyük çoğunluğunun yüzde 40 engellilik oranının altında olduğu ve engellilik durumlarının bulunmadığı tespit edildi.

Gözaltına alınan şahıslardan Ramazan S. ve Nevzat F., sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 07:04

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

HEP BURADA YAZIYORUM. SAĞLIK KURULU ÇALIŞANLARINA,BU TÜR HABERLERİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN,EK BİR ÖDEME SAĞLANMALIDIR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER