Ünlü psikolog danışanını taciz etti iddiası!

31 yaşındaki üniversite öğrencisi, ünlü psikolog Mustafa Ö. ile arasındaki online terapiler sırasında taciz edildiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Ünlü doktor genç kızla aralarında sadece hasta-danışan ilişkisi olduğunu ileri sürerek suçlamaları reddetti. Savcılık ünlü doktorun, genç kadını taciz ettiği gerekçesiyle olayla ilgili dava açtı.

Ünlü psikolog danışanını taciz etti iddiası!

İstanbul'da özel bir üniversitede anestezi eğitimi alan 31 yaşındaki Hatice B., 2017 yılından beri ünlü doktor Mustafa Ö.'den psikolojik destek alıyordu. Covid-19 nedeniyle yıllar süren tedaviler, internet üzerinden görüşmelere dönüştü. İddiaya göre geçtiğimiz günlerde Mustafa Ö., online terapi sırasında genç kadına cinsel içerikli mesajlar göndermeye ve konuşmalar yapmaya başladı. Mesajlardan rahatsız olan anestezi öğrencisi, doktora tepki gösterdiğinde ise iddiaya göre ünlü psikolog genç kadına on seans ücretsiz tedavi uygulamayı teklif etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

ŞİKAYETÇİ OLDU

Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan genç kadın, Mustafa Ö.'den şikayetçi oldu. Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ünlü doktorun ifadesine başvuruldu. Ünlü doktor, Bir arkadaşı aracılığıyla Hatice isimli şahısla tanıştığını, Hatice'nin doktor olmak istediğini öğrenmesi üzerine sosyal medyadan görüşmeye başladıklarını ardından bu görüşmenin hasta doktor ilişkisine döndüğünü anlattı. Sosyal medyadan devam eden doktor hasta ilişkisinın bir süre sonra cinsel bir boyut kazandığını soyleyen ünlü psikolog kimseyi taciz etmediğini iddia etti.

CİNSEL TACİZ DAVASI

Savcılığa yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Savcılık ünlü doktorun hastası olan genç kadına cinsel içerikli mesaj attığı gerekçesiyle cinsel taciz suçundan dava açtı. Dava ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Kaynak Linki:https://www.sabah.com.tr/yasam/unlu-psikolog-danisanini-taciz-etti-iddiasi-online-terapide-cinsel-icerikli-mesaj-gonderdi-5927893

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 06:39

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doktor mu??
Doktor mu?? - 2 ay Önce

Psikologlar sağlık meslek mensubu bile değil iken, doktor diye yazmanız hekimlere büyük bir hakarettir. Lütfen düzeltiniz.

psikolog?
psikolog? @Doktor mu?? - 2 ay Önce

sen doktor musun?

Psikolog
Psikolog @Doktor mu?? - 2 ay Önce

Bu düşünce ile dengeli bir yaşam sürmen zor. Bir psikologa gitmelisin.

Psk
Psk @Doktor mu?? - 2 ay Önce

Evet doktor değil bu sekilde yazılmamalı kabul ama sağlık mensubu değil ne demek öğrenebilir miyim ?

SIRADAKİ HABER