Türk Tabipleri Birliği'ne inat TURKOVAC

Yenişafak Gazetesinde yer alan habere göre: Başta Türk Tabipleri Birliği (TTB) olmak üzere bazı çevrelerin itibarsızlaştırma çabalarına rağmen vatandaşın milli aşı TURKOVAC'a ilgisi artarak sürüyor. Ankara Şehir Hastanesi'nde TURKOVAC aşısı olmak için bekleyenlerden Okan Araç, "Türk bilim insanlarımıza sonuna kadar güveniyoruz" dedi. TTB'ye inat eşiyle birlikte aşı olmaya geldiklerini söyleyen Dilek Gök, "TTB'nin mantalitesini anlamış değilim. Bir anlam veremiyorum" diye konuştu.

Türk Tabipleri Birliği'ne inat TURKOVAC

CHP ve CHP ve Türk Tabipleri Birliği'nin milli aşı TURKOVAC'ı itibarsızlaştırma girişimine halk aşı olarak cevap verdi.

Ankara Şehir Hastanesi'nde aşı tercihini TURKOVAC'tan yana kullanan vatandaşlar, yapılan düşmanca eleştiriler konusunda da Yeni Şafak'a açıklamalarda bulundu. Hatırlatma dozunda yerli aşıyı seçen vatandaşlardan Okan Araç, "TURKOVAC karşıtlarının başka bir tedavi yöntemi varsa kendileri kullanabilirler. Daha iyi aşı üretebiliyorlarsa, üretsinler biz de kullanabiliriz. Şu ana kadar ki en iyi aşının TURKOVAC olduğunu düşünüyorum. TURKOVAC karşıtı olan cenahlara aldırış etmeden Türk bilim insanlarımıza sonuna kadar güveniyoruz" şeklinde konuştu.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

TAMAMEN ÇEKEMEMEZLİK

Ekrem Arınmış ise TURKOVAC ile birlikte beşinci dozunu olduğunu söyledi ve "TURKOVAC olmayın diyenlerin söylemleri tamamen çekememezlik. TURKOVAC karşıtlığı Türkiye karşıtlığıdır. Aşıyı üreten bilim insanlarımıza güveneceğiz, bilime güveneceğiz. Türk aşısı dururken bu saatten sonra yabancı aşı olunmaz" diye konuştu. Üçüncü dozunda TORKOVAC tercih eden Mehmet Çekirdek de, "TURKOVAC karşıtlığı, ön yargı ve cehaletin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Bilim insanlarına, aşıyı geliştiren hocalarımıza inanıyorum" şeklinde tepkisini gösterdi.

TTB'YE İNAT İÇİN

TURKOVAC aşısını olmak için hastaneye gelen Ali Osman ve Dilek Gök çiftinden Dilek Gök, TTB'nin TURKOVAC aşısını karalamasına inat eşiyle birlikte aşı olmaya geldiklerini söyledi. Dilek Gök, "Türk hekimleri ürettiği için TURKOVAC oldum. TTB'nin mantalitesini anlamış değilim. İnsan Türk bilim insanlarının ürettiği TURKOVAC'ı neden karalar?" şeklinde konuştu.

ZARAR GELMEZ

Arife Güneş Koç, "Azınlık bir grubun karalama kampanyasına bakmamak gerek. Yerli ve milli olduğu için ben 3. aşımı TURKOVAC olmak istedim" derken, Sadık İlhan da "TURKOVAC oldum, Türk'e Türk'ten zarar gelmez. Şimdiye kadar yurt dışından gelen aşıları tercih ediyorduk ama artık TURKOVAC var" şeklinde konuştu.

Muhammed Kurtar-Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 05:33

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşekkürler Türkiyem
Teşekkürler Türkiyem - 2 hafta Önce

Cennet Vatanımın ürettiği aşıya nefret kusan kişinin cibilliyetinden şüphe ederim. Aşı üretilmiş ama hazımsız hizmet yapılmış ama beğenmiyor. Ne yapılırsa karşı çıkanlar beyinleri yanmış. İdelojik bakışları Vatan hainliğine dönüşmüş

Musa
Musa - 2 hafta Önce

Anlamıyorum neden sağlık için faydalı olana karşı çıkarlar sağlıkçılar olarak pandemide çok zorlandık hu aşılar bizim iş yükümüzü azaltıp rutine bindirecek ama tuhaf bir şekilde hasetlik yapıyorlar bazen düşünüyorum bunlar bizden mi diye !!!

Alkışlar Sizin İçin
Alkışlar Sizin İçin - 2 hafta Önce

İnsan bi gurur duyuyor savunma sanayide devrimler, sağlıkta başarılar, hazine ve ekonomide ihracatlar, düşmana yapılan masa oyunları, pkk leşleri, akdenizde diplomatik akıl, suriyede libyada azerbaycanda destansı zaferler yurdumuzun her yerinde yapılan savaşlar yemin ediyorum yüreğim ürperiyor gözlerim doluyor. RABBİM katkısı olan herkesten razı olsun. 2 cihanda acı göstermesin. Şehitlerimize rahmet diliyorum. (SUBHANALLAH) İYİKİ VARSINIZ.

ROZ
ROZ - 1 hafta Önce

Arama kısmına TTB ve CHP yazın;

■ kaos

■ isyan

■ yalan

■ iftira

■ fitne

vb. yazılarını okuyacaksınız. Ağızlarından hiç hayırlı bir kelam duyamazsınız. Bunlar hep kaostan korkudan fitneden besleniyorlar..

SIRADAKİ HABER