Türk doktora ‘Fark yaratan lider’ ödülü

Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu, bu yıl ilk kez verilen uluslararası ‘Metrodora Ödülleri’nde ‘Bilim ve Sağlık’ta Global Lider’ ilan edildi

Türk doktora ‘Fark yaratan lider’ ödülü

Birleşmiş Milletler’in 2020’yi cinsiyet eşitliğini ilerletmek için çok önemli bir yıl olarak işaret etmesi üzerine, bilim ve sağlık alanına yaptıkları uluslararası katkıyla önemli fark yaratan kadınların, diğer kadınlara mentör ve örnek olmaları için ilk kez verilen uluslararası “Metrodora Ödülleri” sahiplerini buldu.

Başkanlığını yürüttüğü Avrupa Ateroskleroz Derneği tarafından haberi olmadan ödüle aday gösterilen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu, “Metrodora Bilim ve Sağlıkta Global Lider Ödülü”nün sahibi oldu.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hekim dışı
hekim dışı - 2 hafta Önce

evet ek ödemelerde büyük fark yaratıyor doktorlarımız alkış alkış

Yazık
Yazık @hekim dışı - 2 hafta Önce

Nasıl bir nefret nasıl nasıl bir para hırsı var sizde bir gün imamlara bir gün işçilere bir gün doktorlara kin kusuyorsunuz. Gözünüzü dolar bürümüş bu nasıl bir yorumdur

Serkan subasi
Serkan subasi - 1 hafta Önce

Doktora dotor bey denildiğini turkiye de duyuyorum. Yahu bu ülkede statü ne kadar önemli birsey. Herkes kul kole oluyor doktorlara.

SIRADAKİ HABER