Tüm sağlık çalışanları toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak

Tüm sağlık çalışanları toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak

Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ve kamu ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kamu ve özel sektördeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi sartıyla belediyeler ve baglı kurulusları ile bunların kurdukları birlik, muessese, isletme ve sirketlerce yurutulen toplu tasıma hizmetlerinden, Baskentray, Marmaray ve Izban seferlerinden 31 Mayıs 2020'ye kadar ücretsiz faydalanacak.

Ayrıca, sağlık personeli kamuya ait sosyal tesislerden de aynı tarihe kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lale Yılmaz
Lale Yılmaz - 2 hafta Önce

Bu zamana kadar öğretmenler yıllarca indirimli faydalandı bu tip toplu taşımalardan,bizim ücretsiz faydalanabilmemiz için covid-19 salgını mı olmalıydı bazı şeyleri yapmak için, şimdi toplu taşıma ile nereye gidebiliyoruz ki ücretsiz olmasının bir anlamı olsun????

Hasan
Hasan @Lale Yılmaz - 2 hafta Önce

Öğretmenlerin ne kadar indirimli toplu taşıma araçlarını biliyor musunuz, yoksa öyle salladınız mi? Kayseri de tam biletten 10 kuruş daha ucuz biniyorsunuz ve indirimli oluyor, öğrenci indirimi gibi değil yani, sadece 10 kuruş, örnek verdiğine bile degmez

İsa Yeşilyurt
İsa Yeşilyurt - 2 hafta Önce

Ben burada doktor harici bir ibare göremedim

SIRADAKİ HABER