Tüm kamu çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayacağız

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 3. toplantısının 10 Mayıs'ta gerçekleştirileceğini belirterek, "Bu toplantıdan önce 12 ayrı mutfak toplantısı olacak. Oradaki niyetimiz belli. Tüm kamuda memnuniyet üretmek. Emekli ikramiyesini ve maaşını artıracak adım için masada ter dökmeye devam ediyoruz." dedi.

Tüm kamu çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayacağız

Yalçın, Kilis'te bir restoranda Eğitim-Bir Sen Kilis Şubesinin düzenlediği Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 30 yıllık mücadele süreçlerini anlatarak, Türkiye'nin en büyük konfederasyonu haline dönüştüklerini belitti.

Verdikleri mücadelelerle birçok alanda yeni açılımlar sağladıklarına değinen Yalçın, 10 yıllık süreç içerisinde 802 kazanımı kayıt altına aldıklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı ve kadrosunun ortaya koyduğu ortak bileşim noktasıyla bugünlere geldiklerine dikkati çeken Yalçın, önlerinde çözecekleri çok sorunun olduğunu dile getirdi.

Meslek kanununa ilişkin önemli katkılar sunduklarını vurgulayan Yalçın, şöyle konuştu:

"Tüm beklentilerimiz, tekliflerimiz keşke karşılansa çok daha yüksek bir memnuniyete vesile olsak. 2006'dan beri kariyer basamakları geri gelsin diye verdiğimiz mücadele başarılı oldu. Kariyer basamakları katmerli bir şekilde geldi. 3600 ek gösterge meslek kanunuyla geldi. Adaylık sınavı kaldırıldı. Bunlar çok kıymetli adımlar.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 3. toplantısı 10 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Bu toplantıdan önce 12 ayrı mutfak toplantısı olacak. Oradaki niyetimiz belli. Tüm kamuda memnuniyet üretmek. Emekli ikramiyesini ve maaşını artıracak adım için masada ter dökmeye devam ediyoruz."

Toplantıya, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Memur-Sen ile Eğitim-Bir Sen Kilis Temsilcisi Bekir Şen ve sendika üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2022, 11:07

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

3,5 buçukcu sen bir git

Sağlık profesyoneli
Sağlık profesyoneli - 2 ay Önce

Saglickiardan uzak dur yeter

3232
3232 - 2 ay Önce

Ali Ali yeter be Ali git gali Ali

By
By - 2 ay Önce

Ali efendi önce ek göstergesi olmayan hizmetlilere ek göstergeyi bı cikarttirda ondan sonra 3600.e bak

memursan yerinde say ..
memursan yerinde say .. - 2 ay Önce

Memuru düşünen var mı acaba yıllarını vermiş lisans üst lisans eğitimi almış yıllardır işini layıkıyla yapan devlet memurları var onların ne adından ne yapılan işten söz ediliyor.....Ümidimiz hiç yok..

alii
alii - 2 ay Önce

sağlama defol git sendikalar kapatılsın sırtımız rant elde ettikleri yeter tamamen gereksiz

Doktor mustafa
Doktor mustafa - 2 ay Önce

Bi birakin saglikcilarin yakasini %2.5 olmuyor

KONYALII
KONYALII - 2 ay Önce

Ziyaa


SIRADAKİ HABER