Torpille nasıl sıra beklemeden muayene olacaklarını anlatı

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sabah 06:00’da çekildiği belirtilen kalabalık görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Hastanenin muayene için altı ay sonrasına sıra verdiği belirtildi. İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, “Yazın randevu alıyorsunuz kış sonuna ancak muayene gününüz geliyor. AKP’den torpil bulursanız tüm muayeneniz, tüm tahlilleriniz bir günde bitiyor. Artık bu ülkede muayene olmak bile torpil gerektiriyor." diye konuştu

Torpille nasıl sıra beklemeden muayene olacaklarını anlatı

Sözcü'den  Selami Aydın'ın haberi;

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki torpil ve aylar sonrasına verilen randevu  bir kez daha gündeme geldi. İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş sabah 06:00'da hastaneye giderek muayene için sıra bekleyen kalabalığı görüntüledi.

Savaş; “Hani kuyruk yoktu. İşte AKP'nin sağlık sistemi… Uşak'ta bu sağlık sistemi tamamen çöktü. Görüntü sabah 06:00'da çekildi. İki saat sora çok daha kalabalık olacak. Çünkü minibüsler yolcularını getirmeye başlıyor” ifadelerini kullandı.

‘182 ARTIK SIRA VERMİYOR'

Üzerinde ‘182' yazılı kâğıtla Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde açıklama yapan Savaş, “Uşak'ta sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları üç ay önce madde madde anlatmıştık. Bir arpa boyu yol alınmamış, çözüm üretilmek yerine durum daha da kötü hale gelmiş. Artık şu numarayı aradığınızda size maalesef sıra verilmiyor. Verilse de yaz bitiyor, sonbahar bitiyor, kışın sonuna doğru sıra veriliyor. Yani mevsimler geçtikten sonra size hasta muayenesi için, MR için, ultrason için, tomografi için sıra veriliyor” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş

‘VATANDAŞA TORPİLİN YÖNTEMİNİ ANLATTI'

Vatandaşa torpille nasıl sıra beklemeden muayene olacaklarını anlatan Savaş şu ifadeleri kullandı:

“Ben size bir yöntem izah edeceğim. Şimdi gideceksiniz önde gelen bir AKP'li bulacaksınız. Onun üzerinden AKP il binasını arayacaksınız. AKP il başkanları, milletvekilleri, meclis üyeleri üzerinden randevu aldığınız takdirde bir gün içinde bütün tahlilleriniz, muayeneniz yapılıyor. Tomografiniz, MR'ınız çekilip size bir gün içinde teslim ediliyor”

‘HACI OLMAK İÇİN BİLE TORPİL GEREKİYOR'

Torpili olmayan vatandaşların büyük sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Savaş; “Fakat normal bir vatandaşsanız altı aydan önce artık sıra alma imkânınız kalmadı. Bu ülkede mülakatlar torpilli, bu ülkede sınavlar torpilli, bu ülkede atamalar ve tayinler torpilli, bu ülkede ihaleler torpilli, bu ülkede Hacca gitmek isteyenler bile torpille gidiyor.

Artık öyle bir hal aldı ki; bu ülkede muayene olmak için bile torpil gerekiyor.  Yazın alınan randevuyu kışın verir hale geldiniz. Milletin yazını kışa çevirdiniz hiç olmazsa gözündeki yaşa bakınız” diye konuştu.

‘HASTANE ÖNÜNDE İNCİR AĞACI'

Savaş daha önce de randevu konusunda vatandaşların yaşadığı sorunları partisinin merkez ilçe binasına dev bir pankart asarak protesto etmişti. Pankartta; “Hastane önünde incir ağacı, AKP bulamadı Uşaklıya ilacı. Uşak halkı yüreğime dert oldu, ellerin hastanesi Uşaklıya yurt oldu” ifadelerine yer verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2022, 09:00

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 ay Önce

Uşak eğitim araştırma hastanesinde çalışıyorum, dün yaklaşık 40 dk bilgi işlem kaynaklı hasta kaydı yapılamadı ancak tüm hastalar muayenelerini saatinde olduğunu biliyorum. İşin en kötü yanı, yalan yanlış haberlerle kirli siyasetine biz sağlık çalışanlarını alet etmeye çalışanların bizlerin moral ve motivasyonumuzu bozduğu gibi vatandaşın hastaneye ve sağlık çalışanına karşı bakışını olumsuz etkilemekte. Pandemi gibi zor bir dönemden sonra canla başla çalışmaktayız. Hastane yönetimi ve yeni il sağlık müdürü çalışanların sıkıntı ve sorunlarını birebir takip ettiğine ve ek polikliniklerinin açıldığına şahidim.

Mustafa
Mustafa @Murat - 1 ay Önce

Murat kardeş ben sana tane tane anlatayım ama burası yeri değil torpilin olmadığı en ucra köşe kalmadı her yer torpil galiba senin gözler görmüyor veya sende torpillisin...!!!!!!!!

sahin
sahin @Murat - 1 ay Önce

hastane çalısanı olmana ragmen, gıt göğüs polkliniğine muayene ol bakalım, hastane calışanı olduğun da yalan da, neyse yazılanlara katılıyorum torpilliysen yanına bilgi işlemci veriliyor aynı gün butun işlerin biter sistem böyle

Aklı olan
Aklı olan - 1 ay Önce

Sözcü den uzak durun

Tam da öyle
Tam da öyle - 1 ay Önce

Tam da öyle işliyor eline sağlık kaleme alanın...

Halo dayı
Halo dayı - 1 ay Önce

Ekonomi gibi desenize sağlıkta bitti vesselam

Uşak sağlıkçı
Uşak sağlıkçı - 1 ay Önce

Uşak da çalışıyorum, haberle hastanedeki durumun alakası yok. Kısa süreli giriş yapılamadı sonra çözüldü. Bu tür yalan haberler sağlık çalışanına karşı şiddeti de arttıracaktır.

Mamboo
Mamboo - 1 ay Önce

BASIN AÇIKLAMASI
Güncellenme Tarihi 28 Haziran 2022

BASIN AÇIKLAMASI

Kamuoyunu yanıltan gerçek dışı iddiaların basında yer alması üzerine açıklama ihtiyacı doğmuştur.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alarak uzun bir süre devam etmiş olan Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanları oldukça yoğun ve ağır bir iş yükü altında hizmet verme gayreti içinde olmuşlardır. Vatandaşlarımızın artan sağlık hizmeti talebine sağlık çalışanlarımız ilimizde özveri ile karşılık verme çabalarını sürdürmektedir.
27.06.2022 tarihinde saat 07:30’da Uşak Eğitim ve Araştırma Hastane Bilgi Yönetim Sisteminin sunucularında meydana gelen bağlantı sorunu nedeniyle kısa bir süre hasta kayıtlarında aksama olmuş bu süreçte müracaat eden hastalarımıza sistem kaynaklı geçici bir arıza olduğu, herhangi bir mağduriyet yaşanmadan poliklinik saatlerinin zamanında başlayacağı aktarılmıştır. Saat 08:40 da sorun giderilmiş gerek merkezi randevu sistemi üzerinden gerek ayaktan hastanemize müracaat eden hastalarımızın muayeneleri zamanında gerçekleşmiştir.
Bu tür gerçek dışı iddialar özveri ile hizmet vermeye çalışan sağlık çalışanlarımızın motivasyonlarını bozmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Durumu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Op. Dr. Mehmet AKDAĞ
İl Sağlık Müdürü

kuntakinte
kuntakinte - 1 ay Önce

amariganın oyunu gardaş dıjjj güjjjleerrr saldıreyo oyum reyizeee müstehak bu millete

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

aynen öyle. yeni düzen bu


SIRADAKİ HABER